Marvipol Development, spółka z Grupy Marvipol, otrzymała od BPS Leasing S.A. promesę zawarcia umów sprzedaży budynku biurowego zlokalizowanego na stołecznej Woli, leasingu nieruchomości oraz przedwstępnej umowy odkupu nieruchomości po upływie 10 lat. Cenę sprzedaży Prosta Tower ustalono na 100,8 mln zł. Umowy ostateczne mogą zostać zawarte jeszcze w maju. 

Marvipol planuje wolne środki uzyskane dzięki leasingowi zwrotnemu nieruchomości wykorzystać m.in. na sfinansowanie nowych projektów mieszkaniowych.

- Realizując przyjęty pod koniec minionego roku plan rozwoju Grupy, zakładający koncentrację, w obszarze segmentu deweloperskiego, na rynku mieszkaniowym, podjęliśmy decyzję o odmrożeniu kapitału zainwestowanego w Prosta Tower. Budynek, dzięki swojej wyjątkowej architekturze i lokalizacji, cieszy się dużym zainteresowaniem,  co znalazło odzwierciedlenie w liczbie składanych nam ofert kupna budynku. Wierzymy jednak, że wraz z rozwojem urbanistycznym tej części Warszawy Prosta Tower stanie się jeszcze atrakcyjniejszą lokalizacją dla najemców, co znajdzie odzwierciedlenie w jej rynkowej wycenie. Formuła leasingu zwrotnego nieruchomości pozwala nam uwolnić środki zainwestowane w Prosta Tower i równocześnie otwiera nam drogę do dodatkowego zarobku w przyszłości – informuje Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz Marvipol S.A.

Prosta Tower to budynek biurowy klasy A, zlokalizowany na stołecznej Woli, niedaleko Ronda Daszyńskiego i stacji powstającej drugiej linii metra. Dziewiętnaście naziemnych kondygnacji biurowca oferuje łącznie ponad 6 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej do wynajęcia. Budynek, zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates, a wybudowany przez firmę Warbud, uznawany jest na jeden z najoryginalniejszych i najbardziej udanych obiektów komercyjnych Warszawy, otrzymując m.in. nagrodę I stopnia jako "Budowa roku 2011" w kategorii obiekty administracyjno-biurowe.

Leasing zwrotny Prosta Tower wygeneruje dla Grupy Marvipol kilkadziesiąt milionów wolnych środków pieniężnych, które Grupa zamierza przeznaczyć na rozwój segmentu deweloperskiego.

– Pozyskane środki przeznaczymy m.in. na optymalizację finansowania I etapu inwestycji przy ul. Kłobuckiej na Ursynowie, w ramach którego powstanie docelowo tysiąc mieszkań z podwyższonego jakościowo segmentu ekonomicznego. Jesteśmy przekonani, że zainwestowanie uzyskanych ze sprzedaży Prosta Tower środków w inwestycje mieszkaniowe pozwoli na osiągnięcie wysokiego zwrotu na zainwestowanym kapitale – szacuje prezes Marvipolu.