15 listopada roku miała miejsce ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję GreenWings Offices - ultranowoczesnego biurowca klasy A, spełniającego wymogi jakie stawia zrównoważone budownictwo. Inwestycja realizowana jest przy ulicy 17 Stycznia, w sąsiedztwie Międzynarodowego Lotniska Chopina w Warszawie.

- Jesteśmy niezwykle dumni z projektu GreenWings. Mamy nadzieję, że realizacja ta ustanowi nowy kierunek w budownictwie oraz w wykorzystaniu kompleksów biurowych w zgodzie z ideą harmonii i koegzystencji ze środowiskiem naturalnym - powiedział Ronnie Richardson, prezes OKRE Development.

GreenWings Offices będzie składał się z siedmiu kondygnacji, umożliwiających elastyczny podział pięter nawet dla czterech najemców i wynajęcie 10810 mkw. Podziemny parking zaoferuje 270 miejsc parkingowych. Autorem projektu jest biuro architektoniczne JEMS Architekci.

- Jesteśmy świadomi trendów występujących na rynku, dlatego w naszych projektach uwzględniamy proekologiczne rozwiązania na tyle, na ile jest to ekonomicznie uzasadnione. Rozwiązania tego typu stanowią wartość dodaną, co pozwala konkurować z innymi biurowcami. Na etapie projektu GreenWings wystąpiliśmy o certyfikat BREEAM potwierdzający energooszczędność i ekologiczność budynku. Od certyfikatorów otrzymaliśmy ocenę „bardzo dobry”. Z danych BREEAM wynika, że nasz biurowiec jest pod tym względem w czołówce tego typu projektów w Polsce. - podkreślał podczas uroczystości Ronnie Richardson.

GreenWings Offices podpisała umowę o generalne wykonawstwo inwestycji z CFE Polska. Inwestorem tego przedsięwzięcia jest GreenWings Offices, natomiast spółką zarządzającą całym procesem inwestycyjnym jest OKRE Development. OKRE to podmiot należący do dwóch grup o belgijskich korzeniach, działających na międzynarodowym rynku nieruchomości od ponad 30 lat. Agentami wynajmującymi są: Cushman & Wakefield oraz NAI Estate Fellows.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się w Warszawie na terenie budowy GreenWings. Wśród gości znaleźli się Raoul Delcorde, ambasador Królestwa Belgii, Leszek Drogosz, dyrektor Biura Infrastruktury m. st. Warszawy, Olgierd  Jagiełło, JEMS Architekci, Michał Wąsowicz, burmistrz Warszawa–Włochy. Symbolicznego poświęcenia kamienia dokonał proboszcz parafii Św. Franciszka z Asyżu.