Spółka BBI Development uzyskała niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie prac rozbiórkowych budynku WSS Społem Sezam zlokalizowanego w centrum Warszawy. Pierwszy etap prac będzie dotyczył infrastruktury podziemnej zlokalizowanej w obrębie dawnego klubu Underground. W następnym etapie będą prowadzone prace rozbiórkowe samego budynku. 

Nowy Sezam, który powstanie na miejscu dotychczasowego budynku, stanie się pierwszym w Warszawie obiektem komercyjnym połączonym ze stacją metra. Projekt budynku przygotowany przez Juvenes Projekt nawiązuje do koncepcji zespołu „Ściany Wschodniej”.

Nowy Sezam powstanie na działce o powierzchni 2 920 mkw. i będzie składał się z 10 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemnych. Dwa najniższe piętra zostaną przeznaczone na parking mieszczący 106 miejsc. Obiekt zaoferuje łącznie 13,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni usługowo-biurowej, która zostanie wykorzystana na lokalne gastronomiczne, handlowe oraz nowoczesne biura

Pozwolenie na rozbiórkę Sezamu jest możliwe, dzięki wygranej przez dewelopera batalii ze wspólnota mieszkaniową z ul. Moniuszki 10. Wcześniej przeciwko zburzeniu Domu Handlowego Sezam, powstałego w 1969 r., protestowały władze Warszawy.