Konsorcjum Hochtief Polska i Hochtief Solutions rozpoczęło przebudowę i modernizację terminala pasażerskiego T1 Lotniska Chopina w Warszawie.

Wartość projektu realizowanego na zlecenie Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” wynosi 395,898 mln zł. Prace potrwają do końca 2014 roku.

Zakres prac obejmuje częściową rozbiórkę terminala T1, jego przebudowę, modernizację oraz zintegrowanie z terminalem T2.  W ramach projektu zostaną również przebudowane powierzchnie biurowe lotniska. Konsorcjum wybuduje też 60 metrowy tunel łączący terminal ze stacją kolejową oraz dostarczy system obsługi bagażu (BHS). Przebudowany terminal utworzy zintegrowaną całość w zakresie architektonicznym, technicznym i funkcjonalnym.

Obecny projekt jest kolejnym zleceniem realizowanym przez Hochtief dla Portu Lotniczego w Warszawie. W latach 1990 – 1992 HOCHTIEF wybudował terminal pasażerski , który obecnie będzie przebudowany i modernizowany, oraz terminal cargo. W 2008 r. Hochtief AirPort we współpracy z Hochtief Polska świadczył usługi konsultacyjne na rzecz Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” w zakresie wsparcia podczas przygotowania do uruchomienia nowego terminala T2. Latem 2011 roku spółki Hochtief dokończyły rozbudowę Lotniska Chopina w Warszawie, która obejmowała budowę pirsu centralnego i dokończenie budowy pirsu południowego terminala.