Fundusz zarządzany przez Griffin Real Estate zakupił działkę o powierzchni 5,5 hektara położoną wzdłuż ulicy Pełczyńskiego w warszawskiej dzielnicy Bemowo. Grunt nabyty w ramach licytacji komorniczej posiada decyzję o warunkach zabudowy, zezwalającą na wybudowanie projektu mieszkaniowego oferującego łącznie 90 tys. mkw. powierzchni sprzedawalnej.

Działka posiada również pozwolenie na budowę, zgodnie z którym prace budowlane mogą się rozpocząć już w pierwszej fazie projektu, oferującego 18 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej. Colliers International doradzał firmie Griffin przy tej transakcji.  

Nieruchomość znajduje się w dobrze rozwiniętej dzielnicy mieszkaniowej na północny-zachód od centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie obiektów handlowych mi.in hipermarketu Tesco czy centrum handlowego Wola Park. W pobliżu znajdują się również parki oraz tereny zielone. Dostęp do transportu miejskiego (autobusy i tramwaje) jest zapewniony z sąsiadującej ulicy Górczewskiej. W okolicy są usytuowane inne projekty mieszkaniowe, a zakupiona przez Griffin nieruchomość to ostatnia wolna powierzchnia do zagospodarowania pod podobne projekty w najbliższej okolicy.  

Zakup  w dzielnicy Bemowo to już 7 transakcja  tego typu dokonana przez Griffin Real Estate w 2012 roku. Portfolio znajdujące się w posiadaniu Griffin to zarówno działki inwestycyjne, jak również nieruchomości oferujące łącznie 300 tys. mkw. powierzchni biurowej, 100 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz 360 tys. mkw. działek pod zabudowę mieszkaniową. Griffin planuje zwiększyć jeszcze swoja aktywność na terenie Polski, a w ciągu najbliższych dwóch lat chce podwoić wolumen aktywów w zarządzaniu.