Postępują prace na budowie Placu Unii, jednej z ważniejszych inwestycji komercyjnych powstających obecnie w Warszawie. W połowie sierpnia ruszyła realizacja konstrukcji stalowej dachu, która zostanie pokryta szkłem, zamykając tym samym kubaturę części handlowej inwestycji - Galerii Miejskiej. 

Nad pasażem handlowym powstającego kompleksu biurowo-handlowego Plac Unii montowane są obecnie dźwigary dachowe, czyli konstrukcja stalowa dachu, które następnie zostaną pokryte szkłem.

- Dźwigary transportowane są  od razu na swoje docelowe miejsce, daje to więc wyobrażenie o wysokości i kubaturze Galerii Miejskiej.  Przeszklenie dachu o powierzchni ponad 2 tys. mkw zapewni swobodny dopływ światła dziennego do wnętrza pasażu handlowego. Prace budowlane na terenie inwestycji, której oddanie do użytku planowane jest na jesień 2013 roku, postępują zgodnie z harmonogramem. Przed zimą planujemy zamknąć stan surowy budynku, co umożliwi jego grzanie i dalsze prace wykończeniowe – tłumaczy Mariusz Dziubiński, project manager w firmie Liebrecht & wooD.

Projekt kompleksu wybrano w drodze konkursu, który został zorganizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Najlepszą okazała się wizja wybitnego polskiego architekta, profesora Stefana Kuryłowicza. Architektura budynku nawiązuje do jednego z najstarszych i najbardziej znanych nowojorskich drapaczy chmur – wieżowca Flatiron.

Zlokalizowany w sercu Warszawy Plac Unii to inwestycja składająca się z trzech obiektów oferujących łącznie 56 800 mkw powierzchni do wynajęcia, w tym 41 300 mkw powierzchni biurowej o standardzie A + i 15 500 mkw powierzchni handlowej. Obecny poziom komercjalizacji części handlowej obiektu – Galerii Miejskiej – wynosi 70 proc. Do grona najemców zaliczają się m.in.: Supersam, ZARA, Massimo Dutti, Bank ING, Vistula & Wólczanka, W. Kruk, Cubus czy Deni Cler. Plac Unii budowany jest zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi. Zarówno część biurowa, jak i handlowa otrzymały niedawno prestiżowy certyfikat BREEAM z oceną „bardzo dobry”. Plac Unii jest realizowany przez Grupę Liebrecht & wooD (większościowy inwestor - 60 proc.) wspólnie z BBI Development NFI S.A.