Colliers International został zarządcą budynku biurowo-usługowego Adgar Wave w Warszawie, zakupionego w październiku tego roku przez Grupę Adgar.

Budynek jest już piątą nieruchomością Grupy Adgar zarządzaną przez Colliers. Pozostałe to kompleks budynków Adgar Plaza A, Adgar Plaza B, Adgar Business Center I oraz budynek Adgar Business Center II. Wszystkie znajdują się w dzielnicy Mokotów.

– W pierwszej kolejności skupimy się na optymalizacji działania obiektu oraz na wprowadzeniu energooszczędnych rozwiązań, mających na celu obniżenie kosztów operacyjnych. Myślę, że dalszym etapem będzie uzyskanie certyfikatu ekologicznego, który potwierdzi efektywność energetyczną budynku. Proces certyfikacji przechodzą obecnie pozostałe nieruchomości, które w zarządzanie powierzył nam Adgar – wyjaśnia Katarzyna Jaśkiewicz, starszy zarządca nieruchomości w Colliers International.

Adgar Wave to budynek klasy A, oferujący ponad 14 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz usługowej. Obiekt jest w pełni wynajęty. Zgodnie z zapowiedziami dyrektora generalnego Adgar w Polsce Eyala Litwina budynek ma wkrótce przejść szereg udogodnień. Pojawi się m.in. program do obsługi najemców, nowy system parkingowy i nowy system oznakowania budynku. Modernizacji zostanie także poddany teren wokół budynku.

Colliers International w Polsce zarządza obecnie sześćdziesięcioma budynkami o łącznej powierzchni blisko miliona mkw. Zarządzanie Nieruchomościami jest jednym z najszybciej rozwijających się działów firmy. W ciągu ostatnich czterech lat jego portfolio wzrosło aż o osiemdziesiąt procent.