Firma CBRE została wybrana na wyłącznego agenta odpowiedzialnego za komercjalizację i renegocjacje umów najmu w prestiżowym biurowcu Rondo 1, zlokalizowanym w samym sercu Warszawy.

Rondo 1, o całkowitej powierzchni ponad 100.000 m kw., to jeden z najnowocześniejszych biurowców klasy A nie tylko w Polsce, ale również w regionie. Jako pierwszy wieżowiec w Europie, kompleks Rondo 1 otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii budynków istniejących. Rondo 1 posiada nowoczesny BMS oraz system DALI, co pozwala na oszczędne i efektywne zarządzanie budynkiem. Ten 40-piętrowy biurowiec oferuje ponad 66.000 m kw. najwyższej jakości powierzchni najmu oraz prawie 500 miejsc parkingowych dla pracowników i gości.

Rondo 1 jest własnością spółki celowej należącej do MGPA Europe Fund II, zarządzanego przez firmę private equity MGPA.

- CBRE to firma z zespołem agentów komercyjnych o wieloletnim doświadczeniu. Doceniamy zarówno jej profesjonalizm, rozumienie potrzeb klienta, jak i wiedzę na temat rynku nieruchomości biurowych. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca będzie udana i owocna dla obu stron – komentuje Wojciech Smyk, Associate, MGPA Polska.

- Rondo 1 to wizytówka biurowej mapy Warszawy i jesteśmy zaszczyceni, że MGPA powierzyło nam komercjalizację swojej kluczowej nieruchomości. Prestiżowymi najemcami Rondo 1 są znane międzynarodowe firmy i instytucje takie jak Ernst & Young, Frontex, Salans, Allen & Overy, Baker & McKenzie, Raiffeisen Bank, Credit Agricole, Credit Suisse i wiele innych - dodaje Łukasz Kałędkiewicz, dyrektor działu powierzchni biurowych w CBRE.