Z początkiem marca rozpoczyna się budowa projektu biurowego Neopark, przy skrzyżowaniu ulic Cybernetyki i Wynalazek w Warszawie, którego inwestorem jest firma Yareal.

Neopark zaoferuje najemcom 24 tys. mkw. powierzchni biurowej znajdującej się w dwóch czteropiętrowych budynkach. Zakończenie realizacji pierwszej fazy inwestycji, pierwszego z dwóch budynków, zaplanowano na trzeci kwartał 2016 r.

Neopark został zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawacą inwestycji jest firma RD Bud. Deweloper informuje, że Neopark ma się wyróżniać na tle innych inwestycji biurowych położonych na Dolnym Mokotowie wyjątkowym projektem architektonicznym, m.in. całkowicie przeszkloną fasadą, ułatwiającą dotarcie światła słonecznego do jego wnętrza oraz zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Pięć kondygnacji biurowych będzie mieć zróżnicowaną powierzchnię od ok. 1,5 tys. mkw. do około 2,5 tys. mkw.

Neopark zdobył precertyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Zastosowane w inwestycji rozwiązania przyjazne środowisku to m.in. zasilanie wyłącznie z odnawialnych źródeł energii, urządzenia do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody, energooszczędne windy oraz oświetlenie i stacje ładowania samochodów elektrycznych.