Kompleks biurowy New City, zlokalizowany przy ulicy Marynarskiej 15 w Warszawie, którym dla funduszu Hines Global REIT zarządza Hines Polska, otrzymał prestiżowy certyfikat BREEAM In-Use International w kategoriach „Building Management” oraz „Asset” na poziomie „Excellent”.

- Uzyskanie przez kompleks New City certyfikatu BREEAM In-Use na poziomie „Excellent” jest potwierdzeniem wpisanej w standardy Hines troski o komfort najemców, środowisko naturalne oraz zarządzanie budynkami w zrównoważony i efektywny sposób – powiedział Przemysław Iznerowicz, dyrektor projektu Hines w Polsce.

Na uzyskanie tak wysokiego wyniku miały wpływ przede wszystkim efektywne procedury zarządzania budynkiem, w szczególności dbałość o poprawę efektywności energetycznej. Kompleks wyróżnia ponadto zastosowanie ekologicznych materiałów budowlanych, czy troska o minimalizowanie zanieczyszczania środowiska, m.in. poprzez zaimplementowane procedury segregacji odpadów. Audytorzy docenili również doskonałą lokalizację kompleksu i udogodnienia dla najemców, takie jak uruchomiona w marcu tego roku innowacyjna platforma Singu CarPooling, ułatwiająca wspólne przejazdy do pracy.

- Jesteśmy wyjątkowo dumni z uzyskania certyfikatów z tak wysoką oceną. W New City od początku kładliśmy nacisk na ograniczenie zużycia energii, a dzięki udoskonaleniu i wprowadzeniu ulepszonych procedur możemy pochwalić się wysokim poziomem prośrodowiskowych, i przyjaznych użytkownikom rozwiązań – dodał Tomasz Sasin, Sustainability Manager Hines w Polsce.

Za przeprowadzenie procesu certyfikacji dla warszawskiego New City odpowiedzialna była niezależna firma WSP.

- W procesie certyfikacji BREEAM In-Use oceniamy zrównoważone podejście do użytkowania budynku, które nie byłoby możliwe bez proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań zaimplementowanych już na etapie projektowym. Uzyskanie dla budynków New City wyjątkowo wysokiej oceny „Excellent” w obu kategoriach było możliwe dzięki właściwemu zarządzaniu i wykorzystaniu tych rozwiązań. Ponadto, New City wyróżniają szczególnie zielone ściany i dach, które poprawiają jakość powietrza w budynku, polepszają mikroklimat, absorbują CO2, tłumią hałas i magazynują wodę – powiedziała Ewa Kowalska-Ocneanu, Szef Działu Zrównoważonego Rozwoju WSP oraz audytor w procesie certyfikacji.

BREEAM to najpopularniejsza metoda oceny jakości budynków stosowana w Europie przez inwestorów, deweloperów i najemców.
O