Firma deweloperska BBI Development i Liebrecht & Wood przygotowują się do sprzedaży niedawno otwartego projektu Plac Unii. Procesem sprzedaży zajmie się firma CBRE.

Zarząd firmy BBI Development podjął 29 stycznia decyzję o sprzedaży projektu "Plac Unii", realizowanego wspólnie z firmą Liebrecht & wooD. Budynek, łączący funkcje handlowe. biurowe i hotelowe, otwarto w październiku 2013 roku. Plac Unii składa się z trzech budynków połączonych szklanym dachem, zlokalizowany przy pl. Unii Lubelskiej w Warszawie. Łącznie oferuje 56 800 mkw. powierzchni najmu, w tym 41 300 mkw. powierzchni biurowej o standardzie A + i 15 500 mkw. powierzchni handlowej.

- Plac Unii jest synonimem najwyższej jakości i jedną z największych inwestycji zrealizowanych w Warszawie w ostatnich latach. Wielki potencjał i atrakcyjność nieruchomości pozwoliły nam na wystawienie budynku na sprzedaż. Wolne fundusze wygenerowane ze sprzedaży pozwolą nam na realizację kolejnych projektów charakteryzujących się wysoką wartością architektoniczną i innowacyjnością - powiedział Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & Wood.

- Plac Unii jest uosobieniem strategii BBI Development dotyczącej budowy unikalnych projektów w szczególnie atrakcyjnych lokalizacjach w Warszawie. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować rynkowi jeden z topowych produktów inwestycyjnych, który stał się już wizytówką tej prestiżowej lokalizacji - dodał Michał Skotnicki, prezes BBI Development SA.