Do grona najemców Batory Office Building II dołączyły: GEA Westfalia Separator Polska oraz kantyna La Bocca. Poziom wynajęcia budynku osiągnął tym samym 80 proc. Wpływ na duże zainteresowanie najemców budynkiem Batory Office Building II ma m.in. budowa Trasy Salomea – Wolica oraz oddanie do użytku nowoczesnego węzła komunikacyjnego na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej.

Liebrecht & wooD, inwestor biurowca, podpisał z firmą GEA Westfalia Separator Polska umowę najmu 300 mkw powierzchni w budynku Batory Office Building II. Firma jest producentem wirówek i dekanterów m.in. dla branż spożywczej, chemicznej i farmaceutycznej. Kantyna La Bocca zajęła natomiast ponad 317 mkw na parterze biurowca. Batory Office Building II jest w 80 proc. wynajęty.

Atutem budynku jest jego strategiczna lokalizacja przy modernizowanych Al. Jerozolimskich oraz w pobliżu powstającej Trasy Salomea-Wolica. Ta trzypasmowa droga ekspresowa będzie łącznikiem między drogami ekspresowymi S7, S8 i Południową Obwodnicą Warszawy S2, a miejskim układem komunikacyjnym stolicy. Umożliwi ona szybsze dotarcie z Lotniska Chopina lub różnych dzielnic Warszawy, jak również łatwiejszy wyjazd w kierunku Krakowa i Katowic.

Do usprawnienia komunikacji w tej okolicy przyczynił się także otwarty pod koniec 2011 roku trzypoziomowy bezkolizyjny węzeł Al. Jerozolimskie/Łopuszańska/Kleszczowa. Dzięki niemu dojazd samochodem z centrum do biurowca. Batory Office Building II zajmuje około 10 minut, a z Lotniska Chopina –7 minut.

- W wielu europejskich stolicach kompleksy biurowe powstają właśnie na obrzeżach miast, w pobliżu autostrad oraz lotnisk. Południowo-zachodnia część Warszawy staje się kolejnym ważnym ośrodkiem biznesowym stolicy. Jako jedni z pierwszych dostrzegliśmy potencjał tego miejsca, realizując już w latach 90. kompleksy biurowe przy Al. Jerozolimskich. Zawsze dbamy o jak najlepszą lokalizację naszych inwestycji, czego dobrym przykładem jest obecnie realizowany przez nas projekt Plac Unii, położony na styku biznesowego Śródmieścia i prestiżowej dzielnicy mieszkaniowej – Mokotowa. - mówi Kamila Zębik, partner zarządzający Liebrecht & wooD.

Batory Office Building II to 6-kondygnacyjny budynek z garażem podziemnym, zlokalizowany przy Al. Jerozolimskich 212 w dzielnicy Włochy i oddany do użytku w 2009 roku. Jego łączna powierzchnia do wynajęcia wynosi ponad 7 800 mkw. Do kluczowych najemców należą: Landis + Gyr, Zing, Danfoss Saginomiya, Tech Data, Yamaha Motor, Liebrecht & wooD. Biurowiec wchodzi w skład kompleksu Batory Office Buildings. Bliźniaczy budynek Batory Office Building I, wybudowany przez Liebrecht & wooD, został sprzedany w 2008 roku.