Budynek Atrium 2 ma już osiem z piętnastu kondygnacji naziemnych i powoli wychodzi ponad pierzeję zabudowań przy Rondzie ONZ.

Ważnym wyróżnikiem obiektu jest jego lokalizacja. Atrium 2 umiejscowiony jest w ścisłym centrum biznesowym miasta, tuż obok nowej linii metra i ok. 10 min pieszo od Dworca Centralnego. Działka, na której znajduje się inwestycja leży w drugiej linii zabudowy, przy ul. Pereca. Dzięki temu projekt połączy największe zalety obecności w ścisłym centrum miasta i kameralnej atmosfery pracy.

- Atrium 2 budujemy przede wszystkim z myślą o najemcach i ich pracownikach. Na każdym etapie realizacji projektu blisko współpracujemy z najemcami. Dzięki temu mamy możliwość weryfikowania ich potrzeb i odpowiadania na nie. Chcielibyśmy, żeby przyszli użytkownicy biura czuli się w nim wyjątkowo. Podczas tworzenia projektu Atrium 2 świadomie zrezygnowaliśmy z części powierzchni najmu na parterze, na rzecz przestronnego, funkcjonalnego holu, w którym znajdą się dodatkowe usługi, m.in. kącik prasowy czy biblioteka. Chcemy zaaranżować też restaurację w formie półotwartej, umożliwiającej wejście bezpośrednio do holu - mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynku w Skanska Property Poland.

Młodzi ludzie przykładają coraz większą wagę do miejsca pracy. Jak pokazują najnowsze badania przeprowadzone przez JLL i Skanska, ponad 80 proc. pracowników chciałoby zobaczyć miejsce pracy przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu. Dla 83 proc. z nich istotny jest dostęp do otwieranych okien w biurze.

Skanska Property Poland postanowiła stworzyć budynek, które odpowie na te potrzeby. Nowy biurowiec Atrium 2 realizowany w biznesowym centrum miasta charakteryzuje się szeregiem udogodnień, m.in. loggiami na każdym piętrze, na które będzie można wyjść w przerwie w pracy, czy przestronnym designerskim holem, który będzie mógł służyć za miejsce spotkań.

- Na każdym z pięter budynku znajdzie się aż sześć loggii, które będą mogły zostać wykorzystane zgodnie z życzeniem najemcy m.in. jako miejsce nieformalnych spotkań dla pracowników - mówi Arkadiusz Rudzki.

Atrium 2, zaprojektowany przez polską pracownię PRC Architekci, charakteryzuje się prawdziwie skandynawską jakością. Architektonicznie, budynek będzie świetnym przykładem nowoczesnej architektury nawiązującej do epoki przedwojennego modernizmu.

- Podstawowymi założeniami koncepcji architektonicznej budynku Atrium 2 było zaprojektowanie nowoczesnego budynku biurowego klasy A o współczesnej, a jednocześnie ponadczasowej architekturze. Świadomie nawiązaliśmy do warszawskiego modernizmu międzywojennego, dzięki czemu otrzymaliśmy budynek wyróżniający się wyrafinowaną elegancją na tle warszawskich obiektów biurowych. Atrium 2 jest oszczędny w detalu, a jednocześnie posiada zdecydowany charakter - podkreśla Borys Juraszyński z pracowni PRC Architekci.

W budynku nie zabraknie również nawiązania do historii miasta. Fragment parterowej elewacji budynku ozdobi wzór, imitujący mozaikę ułożoną z „warszawskich gorsecików”, popularnego motywu warszawskiej architektury lat 30. XX wieku.

Atrium 2 zaoferuje najemcom ponad 20 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu. Będzie składał się z 15 nadziemnych i 4 podziemnych kondygnacji oraz 125 miejsc parkingowych.

- Połowa prac budowlanych jest już za nami. Wszystko idzie zgodnie z planem. Budujemy w tempie jednego piętra na ok. 10 dni. Pozwolenie na użytkowanie planujemy uzyskać na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2016 r.  - mówi Arkadiusz Rudzki.

Budynek jest przygotowywany zgodnie z ideą Workplaces by Skanska, według wysokich standardów zrównoważonego budownictwa, co potwierdza precertyfikacja na poziomie LEED Platinum. Budynek został dostosowany do potrzeb 2 000 pracowników. Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A.