Na placu budowy Warsaw Spire, największego budowanego obecnie w Europie kompleksu biurowego realizowanego przez Ghelamco Poland, rozpoczęto fazę betonowania płyty fundamentowej budynku wieżowego. 

Betonowanie fundamentu 220-metrowego budynku A to jeden z najważniejszych etapów prac. Płyta denna o powierzchni 2300 mkw., na której posadowiony będzie 49-kondygnacyjny budynek, umieszczona jest 16 m poniżej poziomu gruntu. W pierwszym, trwającym dwa dni etapie wylewania podstawy fundamentowej zużyto około 1800 mszesc. betonu z drobnym kruszywem, co jest równe objętości aż 200 „gruszek” betonu Kolejne, następujące po sobie etapy betonowania zaplanowano na okres 4 tygodni, ze względu na wymagane przy tak ogromnym przedsięwzięciu przerwy technologiczne. Na betonowanie całej płyty pod budynek A zużyte zostanie łącznie ponad sześć tysięcy m3 betonu, który finalnie osiągnie grubość prawie 2,5 metra.

Kompleks biurowy Warsaw Spire powstaje w Warszawie w kwartale ulic Grzybowskiej, Łuckiej, Towarowej i Wroniej. Warsaw Spire tworzą trzy budynki, które łącznie dostarczą około 100 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej: budynek wieżowy A o 49 kondygnacjach, którego najwyższe piętra sięgną wysokości 180 metrów (220 metrów z iglicami) oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące: B i C (każdy po 15 pięter).

Wszystkie etapy prac nad Warsaw Spire – od projektu po poszczególne fazy jego realizacji – przebiegają zgodnie z wytycznymi najpopularniejszego europejskiego certyfikatu BREEAM. Deweloperem oraz generalnym wykonawcą największej realizowanej obecnie inwestycji biurowej w Europie jest Ghelamco Poland.