Konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, fundusz o profilu core-plus, któremu doradzała firma Tristan Capital Partners, sfinalizowało zakup budynku Warsaw Financial Center (WFC) za 210 mln euro.

WFC to 144 metrowy biurowiec oferujący 50.000 m kw. powierzchni najmu. Sprzedającym budynek była firma CA Immo i międzynarodowy zarządca inwestycyjny - Pramerica Real Estate Investors. WFC został oddany do użytku w 1998 roku i od tego czasu jest jedną z najbardziej prestiżowych nieruchomości w Polsce. Budynek zlokalizowany jest w samym sercu Warszawy, przy ulicy Emilii Plater, a do grona jego najemców należą znane polskie i międzynarodowe firmy, takie jak m.in. CMS Cameron McKenna, Kompania Piwowarska, Regus Business Centre, Weil, Gotshal & Manges, Wyborowa,  Enterprise Investors.

- Jest to niewątpliwie najbardziej znacząca transakcja 2012 roku. Warszawa pozostaje nadal magnesem dla międzynarodowych inwestorów, a zakup WFC wzmocni atrakcyjność stolicy jako idealnej lokalizacji do lokowania kapitału w nieruchomości komercyjne. Ograniczona liczba produktów inwestycyjnych o najwyższej jakości sprawia, że wzrasta ich konkurencyjność.– powiedział Przemysław Felicki, dyrektor w dziale rynków kapitałowych w CBRE.