Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. podpisała umowę z Griffin Property Finance na finansowanie inwestycji w Bydgoszczy i Stargardzie.

Budowa Waimea Logistic Park Stargard oraz II etapu Waimea Logistic Park Bydgoszcz rozpoczęła się jesienią br. Waimea Logistic Park Stargard to centrum logistyczne o łącznej planowanej powierzchni zabudowy 80 098 mkw.

Na działce o powierzchni 16,7 ha docelowo powstanie 6 nowoczesnych hal klasy A przeznaczonych pod działalność związaną z magazynowaniem, produkcją oraz z obsługą logistyczną. Kompleks realizowany jest w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie, wchodzącego w skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefy Stargard.

Budowa inwestycji rozpoczęła się na początku października br. W pierwszym etapie powstaje hala A o powierzchni 11 490 mkw., która będzie oferować magazyny i biura dla przedsiębiorców prowadzących zarówno produkcję, jaki i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Oferowane moduły będą spełniały najwyższe standardy i będą przygotowane zgodnie z oczekiwaniami klientów. Wszystkie obiekty realizowane są zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych. Powierzchnie będzie można adoptować do instalacji linii produkcyjnych. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi oraz obszerne place manewrowe. Procyon Group, jeden z liderów na polskim i szwedzkim rynku w zakresie kompleksowych rozwiązań z obszaru architektury, planowania i budownictwa dla klientów B2C i B2B, zdecydował się wynająć 4 000 mkw. powierzchni magazynowej w Waimea Logistic Park Stargard. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Eastwave Building Company.

Portfolio nieruchomości Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. nieustannie rośnie. Spółka specjalizuje się w budowie na wynajem nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo w sąsiedztwie portów lotniczych, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy. W ciągu najbliższych trzech lat planuje wybudować i skomercjalizować ponad 300 000 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej w Szczecinie, Stargardzie, Bydgoszczy, Teresinie oraz Rzeszowie.