Mała podaż powoduje, że ceny wynajmu powierzchni handlowych w stolicy są najwyższe w Polsce. Ceny w Warszawie są średnio dwa razy wyższe, niż w innych metropoliach w kraju.

Najwyższe stawki za wynajem powierzchni handlowych tradycyjnie obowiązują w Warszawie. Choć przeciętnie w stolicy 1 mkw. kosztuje do 45 euro to z analiz Colliers International wynika, że w najlepszych lokalizacjach w mieście w przypadku powierzchni ok. 100 mkw. trzeba zapłacić 70–100 euro/mkw. miesięcznie. Stawka spada do 10–12 euro za mkw. przy wynajmie dużych lokali w parkach handlowych.

W Warszawie brakuje wolnej powierzchni handlowej, co powoduje że stawki czynszowe mają tendencję wzrostową. Dzieje się tak, bo do notowanego na stołecznym rynku niezwykle niskiego wskaźnika pustostanów, dochodzi jeszcze znacząca siła nabywcza ze strony mieszkańców miasta.

W takich miastach jak Poznań, Wrocław, Kraków czy Trójmiasto stawki najmu w najlepszych centrach handlowych osiągają wartość 40–50 euro za mkw. za lokale o metrażach ok. 100 mkw. W parkach handlowych utrzymują się na poziomie 8–10 euro/mkw. miesięcznie. W aglomeracji katowickiej czynsze w nowych centrach są wyjątkowo nieco wyższe i wynoszą 45–60 euro za mkw.