SmartGuy Group A/S, duńska firma z branży e-commerce, już latem otworzy centrum dystrybucyjne w Goleniowskim Parku Przemysłowym.  

SmartGuy Group kupił budynek magazynowo-biurowy znajdujący się w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Obiekt o powierzchni 14 tys. mkw. zostanie poddany pracom wykończeniowym, które potrwają do lipca, jednak już planowana jest rozbudowa o kolejne 10 tys. mkw. Do sierpnia zaś firma planuje utworzyć w Goleniowie 150 nowych miejsc pracy.

Do końca tego roku do Polski przeniesione zostaną 2 segmenty – dziecięcy i sportowy. Jednak zamówienia z magazynu w Goleniowie będą realizowane już w sierpniu. Realizacja całego projektu (wraz z uruchomieniem wszystkich funkcji magazynowych) ukończona zostanie do końca stycznia przyszłego roku.

Duńska firma SmartGuy Group to lider internetowej sprzedaży odzieży na rynku europejskim. Zajmuje się sprzedażą ok. tysiąca różnych marek do większości krajów Europy. W związku z tym, że firma cały czas dynamicznie się rozwija, potrzebuje coraz większej powierzchni magazynowej. Właśnie dlatego podjęto decyzję o przeniesieniu magazynowania z Danii do Polski – ten ruch pozwoli utworzyć optymalne warunki dla ekspansji firmy w państwach europejskich, a ponadto zagwarantuje firmie trwałą przewagę nad konkurencją.

Elektroniczny handel detaliczny cały czas cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, nieustannie przybywa nowych firm działających w tej branży, i z tego powodu SmartGuy Group chce się przygotować do utrzymania swojej mocnej pozycji. Inwestycja w Goleniowie ma się przyczynić także do zwiększenia sprzedaży na polskim rynku.