Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC odbyła się uroczystość przecięcia wstęgi i otwarcia fabryki spółki Cyclone.

23 maja br. w tym ważnym dla firmy wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Ambasador Polski w Kanadzie Marcin Bosacki, wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, Wicedyrektor Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu Bogumiła Tuczyńska, burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk, starosta kraśnicki Andrzej Maj oraz przedstawiciele samorządów lokalnych jak również polscy i zagraniczni kontrahenci inwestora.

W podstrefie Kraśnik kanadyjski inwestor jeszcze w tym roku uruchomi produkcję szerokiego asortymentu części dla branży lotniczej. Odbiorcami tych produktów będą: Airbus, Boeing, Lockheed Martin, Bombardier oraz firmy skupione w Stowarzyszeniu Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Dolina Lotnicza". W ramach tej inwestycji przedsiębiorca stworzy ok. 100 nowych miejsc pracy.

Cyclone jest kanadyjską firmą, która powstała w 1964 r. To światowy potentat w branży lotniczej zajmujący się produkcją części do samolotów największych firm. Kraśnicki zakład jest pierwszym zagranicznym oddziałem firmy – pozostałe fabryki działają w Kanadzie.