Zainwestuj w Koszalinie. Do zagospodarowania pozostało już tylko kilka działek

 • 27 października 2020
 • TerenyInwestycyjne.info

Koszalin - Tereny inwestycyjne (fot. UM Koszalin)

Koszalin, z uwagi na swój potencjał i rozwój stał się wizytówką gospodarczą regionu Pomorza Zachodniego. W zachodniej części miasta znajduję się Podstrefa „Koszalin” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o powierzchni ponad 150 ha. Strefa w Koszalinie to uzbrojone atrakcyjne tereny, gotowe do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego.

Rok 2020 jest wyjątkowo trudny. W Polsce jak i na świecie obserwuje się spadek produkcji, nowych zamówień oraz eksportu, co uwidocznia powagę skutków gospodarczych wybuchu epidemii Covid-19. Mimo niekorzystnych prognoz gospodarczych na terenie Podstrefy „Koszalin”, tylko w III kwartale tego roku pozyskano 10 nowych inwestorów krajowych jak i zagranicznych, reprezentujących różne branże. 

Urząd Miejski pomaga w pozyskaniu odpowiednio wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Koordynuje działania związane z utworzeniem klas zawodowych w zakresie wykształcenia przyszłych pracowników pod konkretne potrzeby Inwestora.

Atuty inwestycyjne to

 • Dostępność komunikacyjna:
  Położenie w sąsiedztwie drogi ekspresowej S6 (Szczecin - Gdańsk) i drogi krajowej nr 11 (Kołobrzeg – Poznań – Górny Śląsk) oraz obwodnicy miejskiej łączącej drogę krajową Nr 11 i drogę międzynarodową E-28 Berlin-Kaliningrad,
 • Bliskość portów morskich,
 • Pełna infrastruktura techniczna,
 • Brak barier inwestycyjnych:
  Dostępne działki są przeznaczone pod produkcję, magazyny i usługi. Dopuszczalna zabudowa działki na terenie Podstrefy to maksymalnie 75%.  Maksymalna wysokość zabudowy do 25 m.
 • Preferencje i ulgi podatkowe:
  Firma może liczyć na ulgi podatkowe z chwilą uzyskania od Zarządzającego Strefą decyzji o wsparciu na prowadzenie działalności gospodarczej.
 • Stały kontakt i pomoc przedstawiciela Urzędu Miasta:
  Przez cały proces inwestycyjny Firma może liczyć na pomoc Przedstawiciela Urzędu Miejskiego w czasie prowadzenia już swojej działalności na strefie oraz przy staraniu się o wydanie decyzji o wsparciu.
 • Pomoc przy zatrudnianiu osób. 


W Koszalinie na chwilę obecną do zagospodarowania pozostało 13 działek o zróżnicowanej powierzchni.  Dostępne działki są przeznaczone pod produkcję, magazyny i usługi. 

Działki inwestycyjne Koszalin


Zapraszamy do lokowania swoich inwestycji w Koszalinie – Centrum Pomorza!

GMINA KOSZALIN
Rynek Staromiejski 6-7
75-007 Koszalin PL

Piotr Jedliński
Prezydent Miasta
Tel.: +48 94 348 86 03

Joanna Piotrkowska-Ciechomska
Pełnomocnik Prezydenta ds. Inwestorów Kluczowych i Zatrudnienia
Tel.: + 48  94 348 87 93 
Kom.:+48 504 049 375
E-mail: joanna.piotrkowska@um.koszalin.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów