W Ząbkowicach Śląskich wyrośnie park przemysłowy

  • 19 czerwca 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. KOWR)

EURO-PARK Ząbkowice to kolejna po inwestycji w Kobierzycach taka inicjatywa na Dolnym Śląsku. 

Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz wiceprezesi Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. podpisali porozumienie o współpracy, którego celem jest utworzenie parku przemysłowego w Ząbkowicach Śląskich.

Projekt będzie mógł zostać zrealizowany dzięki przekazaniu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa działki inwestycyjnej o powierzchni 125 ha. 


– KOWR od dawna zagospodarowuje nieruchomości, które nie są gruntami rolnymi, a które znajdują się w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa przekazując je pod inwestycje. Obecnie posiada grunty w dziewięciu Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Cieszymy się, że możemy przyczynić się również do utworzenia parku w Ząbkowicach. – mówi szef KOWR Grzegorz Pięta.

– Nasze doświadczenie w zarządzaniu specjalnymi strefami ekonomicznymi, a zwłaszcza dynamiczny rozwój zarządzanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu i oddalonego od Ząbkowic o niecałe 60 kilometrów EURO-PARKU Kobierzyce są rękojmią sukcesu tego przedsięwzięcia. – powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu ARP S.A.

Wykorzystanie istniejących potencjałów oraz wola współpracy instytucji rządowych doprowadziła do podpisania porozumienia, które dla całego regionu będzie nowych otwarciem i szansą na zaistnienie na mapie gospodarczej Dolnego Śląska – powiedział Marcin Gwóźdź poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu ząbkowickiego.

Działka, na której ma powstać inwestycja, położona jest na północ od Ząbkowic Śląskich, tuż przy drodze krajowej nr 8. Teren EURO – PARKU Ząbkowice jest już w znacznej mierze przygotowany do funkcji przemysłowych. W jego okolice dociągnięta została sieć wodociągowa i kanalizacyjna, a także sieć gazowa. Przez samą działkę przebiega też linia energetyczna wysokiego napięcia 220 kV (w przyszłości 400 kV). Lokalizacja inwestycji uwzględnia rozbudowę trasy S8 Wrocław – Kłodzko a także budowie drugiego toru i elektryfikację przebiegającej w pobliżu 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów