Świętochłowice liczą na nowych inwestorów

  • 19 października 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot freepik.com)

Władze miasta Świętochłowice (woj. śląskie) podpisały umowę na nwestycję drogową. Rozbudowa ulicy Zielonej pozwoli na pozyskanie nowych inwestorów oraz ożywienie tego obszaru miasta.

Prace realizować będzie konsorcjum Hucz sp. z o.o. Sp. K., firma o długoletnim doświadczeniu w zakresie realizacji inwestycji drogowych z Boronowa.

Inwestycja opiewa na kwotę 4,9 mln zł. Oprócz przedłużenia odcinka drogowego w zakres prac wpisuje się także budowa ronda, które połączy ulicę Zieloną z Wojska Polskiego, chodników oraz ścieżek rowerowych. W najbliższym czasie podejmowane będą prace projektowe, które także wpisują się w zakres podpisanej z wykonawcą umowy. Łącznie prace nad ulicą Zieloną trwać mają 14 miesięcy, a roboty budowlane rozpoczną się w drugim kwartale przyszłego roku.

– Jest to dla mnie bardzo szczęśliwy dzień. Cieszę się, że plany kolejnej ważnej inwestycji w mieście zostały zrealizowane. Realizacja ta uczyni teren atrakcyjnym, otworzy nas na nowych przedsiębiorców chcących inwestować na przyległych terenach inwestycyjnych. Przy nowopowstałej drodze planujemy również budowę mieszkań. Do ulokowania swojej siedziby na omawianym obszarze przymierza się też pewna duża świętochłowicka firma. Teren ten zyska więc nowe oblicze. – mówi Sławomir Pośpiech, wiceprezydent Świętochłowic.

W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział wiceprezydent Świętochłowic Sławomir Pośpiech, kierownik Biura Dróg i Mostów Krzysztof Szczepanik oraz reprezentant firmy wykonawczej, Robert Hucz.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów