Świecie posiada świetnie skomunikowane tereny inwestycyjne

  • 10 grudnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia

Jednym z podstawowych działań związanych z planowaniem inwestycji jest wybór właściwej lokalizacji oraz właściwa ocena potencjału gospodarczego miasta czy gminy. W tym zakresie Gmina Świecie zapewnia wsparcie i pomoc dla inwestora w bardzo szerokim zakresie.

Gmina Świecie jest właścicielem dwóch obszarów inwestycyjnych Vistula Park I w Wielkim Konopacie oraz i Vistula Park II w Sulnowie. Oba tereny są położone blisko węzła autostrady A1 w Nowych Marzach. Na terenach inwestycyjnych obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego.

– Obecnie nasze tereny inwestycyjne zajmują łączny obszar 59 ha Vistula Park I – 35 ha, Vistula Park II 24 ha. Obie strefy rozwijają się bardzo dynamicznie, wielkim atutem jest ich położenie. – mówi Burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski. – Na terenie stref działają przedsiębiorstwa z różnych branż m.in. papierniczej, spożywczej, transportowej. – dodaje Kułakowski.

Foto


– Miasto dysponuje dobrze rozwiniętą infrastrukturą i stanowi ważny węzeł komunikacyjny. W krótkim czasie dotrzemy stąd do portów bałtyckich w Gdyni i Gdańsku oraz do Bydgoszczy, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko. – podsumowuje Burmistrz Świecia.

Przedsiębiorcy, którzy chcą zainwestować w Gminie mogą teren zakupić bądź wydzierżawić. Obie formy nabycia nieruchomości są w Gminie praktykowane. 

Inwestorzy, którzy zdecydują się na ulokowanie kapitału w Gminie Świecie mogą liczyć na ulgi, oraz pomoc ze strony pracowników urzędu. 

Gmina oferuje wsparcie na każdym etapie inwestycji:
• pomoc w załatwieniu procedur administracyjnych
• udostępnianie informacji i danych potrzebnych inwestorowi;
• organizacja wizyt inwestora w terenie;
• część terenów objęta jest patronatem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej co świadczy, że grunty są dobrze przygotowane i korzystnie zlokalizowane, a zgodnie z zapisami porozumienia, w przypadku znalezienia inwestora we wskazanym obszarze, zostanie uruchomiona procedura objęcia gruntów granicami Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
• ulgi w podatkach od nieruchomości 

– Zachęcam do zapoznania się z ofertą dotyczącą Terenów inwestycyjnych Gminy Świecie oraz do lokowania kapitału. – mówi Krzysztof Kułakowski. 

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat możliwości inwestowania w Gminie Świecie prosimy o kontakt:


Monika Budzowska - Kierownik Wydziału
Urząd Miejski w Świeciu - Wydział Gospodarki, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej
ul. Wojska Polskiego 124, 86-100 Świecie 
T.: 52 33 32 330, M.: 695 621 560, F.: 52 333 23 11
E.: budzowska@swiecie.e
www.swiecie.eu

 

 

Logosy UE

Zadanie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków Gminy Świecie.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów