Styropmin wybuduje nowoczesną fabrykę w Radomsku

  • 6 lutego 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Strefa Ekonomiczna w Radomsku (fot. UM Radomsko)

Firma Styropmin zainwestuje 65 milionów i wybuduje nowoczesną fabrykę  w radomszczańskiej strefie ekonomicznej. O szczegółach inwestycji podczas dzisiejszej konferencji prasowej mówili prezydent Jarosław Ferenc i kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji Jarosław Wojdełko. Prezydent opowiedział też o krokach podjętych celem powiększenia istniejącej już strefy.

– Wczoraj podpisaliśmy akt notarialny. Styropmin będzie produkował styropianowe materiały budowlane. Firma kupiła działkę o powierzchni 8,8 hektara za 3,3 miliona złotych i zainwestuje w nią kolejne 65 milionów. – poinformował prezydent Jarosław Ferenc. Ważne jest również to, że firma stawia na ekologię, działka w blisko 55 proc. będzie biologicznie czynna.

Produkcja w nowym zakładzie będzie zautomatyzowana (24 godziny 7 dni w tygodniu). Dzięki tej inwestycji pracę znajdzie około 30 osób. Inwestor przystąpi do budowy już 1 marca 2020 roku. Pełne zakończenie ma nastąpić do 30 czerwca 2022 roku – chodzi o w pełni działające trzy linie produkcyjne, natomiast pierwsza z linii ma zostać uruchomiona w przyszłym roku.

Radomszczańska strefa ciągle się rozrasta, obecnie do zagospodarowania pozostało około 8 hektarów gruntu. By sprostać oczekiwaniom przedsiębiorców Miasto Radomsko złożyło wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego na przedłużenie ulicy Stolarzy w kierunku ulicy Krasickiego w celu utworzenia nowych terenów inwestycyjnych. 

– Między naszą strefą a ulicą Krasickiego posiadamy 20 hektarów gruntu, które obecnie nie są uzbrojone. Budowa drogi umożliwi nam poszerzenie oferty dla przedsiębiorców – uważa prezydent Jarosław Ferenc.

Miasto posiada także 24 hektary gruntu po zachodniej stronie budowanej obecnie autostrady A1, które w przyszłości będą stanowić atrakcyjną lokalizację dla przedsiębiorców ze względu na sąsiedztwo z węzłem autostradowym.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów