STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce

  • 21 czerwca 2024
  • TerenyInwestycyjne.info

Fabryka STEICO w Gromadce (fot. informacja prasowa)

W Gromadce koło Bolesławca (województwie dolnośląskie) ruszyła najnowocześniejsza fabryka STEICO produkująca materiały izolacyjne z włókna drzewnego. Firma z siedzibą w Monachium zainwestowała ponad 100 mln euro w budowę trzeciego polskiego zakładu, w którym przy pełnym wykorzystaniu mocy produkcyjnych zatrudnionych zostanie 190 osób. Notowana na giełdzie spółka ma już dwa zakłady produkcyjne w kraju – w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) i Czarnej Wodzie (woj. pomorskie). 

Nową fabrykę wybudowano na położonej około 70 km na wschód od Zgorzelca, bezpośrednio przy autostradzie A4, działce o powierzchni blisko 19 ha, nabytej kosztem 1,2 mln euro. Będzie zaopatrywała w ekologiczne materiały izolacyjne na bazie włókien drzewnych klientów w całej Europie, dzięki dwóm liniom technologicznym do produkcji sprężystych mat termoizolacyjnych o wydajności ponad 1,5 mln m3/rocznie. Docelowo będą tu również produkowane wytrzymałe płyty termoizolacyjne. 

W pierwszym etapie firma skoncentruje się na jednym z najbardziej popularnych produktów z logo STEICO - matach termoizolacyjnych STEICOflex 036. Uruchomiono już sprzedaż mat w formacie 1220 x 575 mm i grubościach od 30 do 240 mm. 

STEICOflex 036 mają doskonałe parametry izolacyjne i najniższy współczynnik przewodzenia ciepła pośród naturalnych materiałów izolacyjnych - λD=0,036. Mogą być stosowane jako warstwa termoizolacyjna do wszystkich typów nowych budynków, jak i podczas prac termomodernizacyjnych. Stanowią nie tylko doskonałą izolację cieplną w zimie, ale w równym stopniu ochronią przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrz w lecie. Maty zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną, są przyjazne dla zdrowia i łatwe w obróbce. Wytwarzane są ze świeżego drewna iglastego, pochodzącego z zarządzanych w sposób zrównoważony lasów w Polsce. Do produkcji nie stosuje się żadnych szkodliwych dodatków, dzięki czemu materiały izolacyjne STEICO wspierają korzystny klimat w pomieszczeniach pod względem biologii budynku.

STEICO jest światowym liderem w produkcji materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych i jedynym producentem w branży oferującym zintegrowany system budowlany z surowców naturalnych, w którym materiały termoizolacyjne i elementy konstrukcyjne uzupełniają się wzajemnie. 

System STEICO to gotowe, certyfikowane rozwiązania dla konstrukcji ścian, stropów i dachów, pozwalające projektować i budować budynki ekologiczne w standardzie energooszczędnym. Firma oferuje niezwykle wytrzymałe i zarazem lekkie materiały konstrukcyjne w postaci belek dwuteowych i forniru klejonego warstwowo LVL oraz szeroką paletę materiałów termoizolacyjnych z naturalnego włókna drzewnego: sprężyste maty, stabilne płyty oraz izolację wdmuchiwaną. Całości dopełniają produkty uszczelniające do przegród zewnętrznych budynku. 
 
Grupa STEICO oferuje swoim klientom unikalną gamę produktów, w tym prefabrykację kompletnych komponentów do budowy domów drewnianych. Są z powodzeniem stosowane w nowych budynkach oraz przy renowacji dachów, ścian, sufitów, podłóg i fasad. 

Produkty STEICO umożliwiają realizację przyszłościowych, zdrowych budynków o wyjątkowym komforcie życia i zdrowym klimacie wewnętrznym. Niezawodnie chronią przed zimnem, ciepłem i hałasem oraz stale poprawiają efektywność energetyczną budynków.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów