Postaw na atrakcyjne tereny inwestycyjne w Świeciu

  • 1 września 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Krzysztof Kułakowski, Burmistrz Świecia

Tereny inwestycyjne to znaczące bogactwo gminy Świecie. W wydzielonych dwóch strefach na zainteresowanych inwestorów czekają działki uzbrojone we wszystkie niezbędne do działania firm media. 

– Dla właściwego rozwoju mapy gospodarczej gminy trzeba przyciągnąć przedsiębiorstwa najlepiej o zróżnicowanej produkcji, stabilne ekonomicznie, zatrudniające specjalistów z naszego regionu i co wskazane, z perspektywą rozwoju, gdyż ich rozwój podniesie walory atrakcyjności gospodarczej naszej gminy w przyszłości. – mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Gminy Świecie

Foto


Dogodna lokalizacja ma ogromne znaczenie w przypadku angażowania środków w tereny inwestycyjne. Miasto Świecie stanowi ważny węzeł komunikacyjny Gminy. Zbiegają się tutaj drogi: krajowa 91 (Gdańsk–Toruń) oraz krajowa 5 (E261, Świecie–Wrocław–Kudowa- Zdrój). W odległości 12 km od granic miasta przebiega autostrada A1.

Naturalne walory regionu, takie jak jego historia i tradycja, atrakcyjne położenie przyrodniczo-krajobrazowe oraz dobry stan środowiska naturalnego, a także bogactwo kulturowe oraz działalność instytucji w zakresie kultury i sportu - Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Spółdzielczego Ośrodka Kultury „Stokrotka”, sprawiają, że Gmina jest miejscem z dużym potencjałem turystyczno-rekreacyjnym. Instytucje te organizują cykliczne wydarzenia, budując kapitał gospodarczy i kulturowy miejsca.

Foto


W okolicach Świecia nie brakuje też miejsc, ciekawych pod względem przyrodniczym i z pewnością wartych zobaczenia: ścieżki dydaktyczne, rezerwaty przyrody, piesze i rowerowe szlaki turystyczne. W Świeciu funkcjonuje również Park Wodny. Gmina Świecie to także miejsce do odpoczynku - 3 km od miasta leży jezioro Deczno z ośrodkiem wypoczynkowym, w którym znajduje się strzeżone kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego i kawiarnia.

Nie czekaj, zainwestuj w Świeciu!

Osobą upoważnione kontaktów z przedsiębiorcami i inwestorami jest 
Monika Budzowska, Kierownik Wydziału Gospodarki, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej 
Tel.: +48 52 33 32 330, e-mail: budzowska@swiecie.eu

Więcej informacji na stronie internetowej: www.investin.swiecie.eu

UE

Zadanie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków Gminy Świecie.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów