Pomorska SSE wita na pokładzie kolejnego inwestora

  • 28 lipca 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Nowy Inwestor w Polskiej Strefie Inwestycji (fot. freepik.com)

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała trzynastą decyzję o wsparciu w 2020 roku. Nowy inwestor to Kuszner Cargo Port sp. j., który wybuduje bazę przeładunkowo – magazynową w Gdańsku.
 
Usługi oferowane przez przedsiębiorstwo będą kompleksowe i wpisują się w konstrukcję transportu intermodalnego. Planowana inwestycja to nie tylko nowa baza przeładunkowa, ale także budowa hali magazynowo – namiotowej oraz zakup niezbędnego sprzętu do kompleksowej obsługi klienta. Firma zamierza korzystać z nowoczesnych reach stackerów, które należą do najpopularniejszych i najbardziej efektywnych maszyn do przewożenia intermodalnych kontenerów. Są one w stanie w krótkim czasie, na niewielkim dystansie przetransportować ładunek.

– Witamy na pokładzie nowego inwestora. To już trzynasta, w tym roku, decyzja wydana w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pomimo wyzwań jakie stoją obecnie przed światową gospodarką, polskie przedsiębiorstwa wykazują dużą mobilizację i potencjał do dalszego rozwoju. Wierzę, że długoterminowa pomoc w postaci wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji, przyniesie wiele korzyści dla firm, w tym przede wszystkim z sektora MŚP. – powiedział Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej.
 
– Wydana przez Strefę decyzja o wsparciu jest dla nas impulsem do dalszego działania. Dzięki niej mamy szanse w krótszym czasie zrealizować nasze plany i uruchomić bazę przeładunkową. – powiedział Krystian Kuszner reprezentujący spółkę Kuszner Cargo Port sp. j.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku już 13 decyzji o wsparciu. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych to ponad 214 mln zł oraz 81 nowych miejsc pracy.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów