O ponad 22 ha zwiększy się bank gruntów dewelopera w Polsce

  • 8 sierpnia 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. materiał prasowy)

P3 Logistic Parks deweloper obiektów magazynowych nabył tereny inwestycyjne położone w Dębieńsku, w województwie śląskim. Na terenie o powierzchni ponad 22 ha powstaną magazyny o łącznej powierzchni ponad 110 000 mkw.. To już czwarty grunt w portfolio firmy zlokalizowany na południu Polski zakupiony w ostatnich miesiącach.
 
Grunt znajduje się w doskonałej lokalizacji, tuż obok autostrady A1,   w odległości 25 km od największego drogowego węzła w Polsce - Sośnica, łączącego dwie autostrady transeuropejskie A1 i A4 oraz drogę krajową nr 44. Nieopodal znajdują się także główne miasta w województwie - zaledwie 20 min jazdy samochodem dzielą inwestycję od Gliwic, 25 min od Zabrza i 30 min od Katowic. Taka lokalizacja zapewni sprawną dystrybucję produktów nie tylko na terenie kraju, ale także poza nim - do Niemiec i Czech.

– Nabyte w minionym roku grunty na południu Polski zlokalizowane w Dębieńsku i Kątach Wrocławskich oraz działki miejskie w Katowicach i Wrocławiu znacząco zwiększą i uzupełnią portfolio parków logistycznych P3 w kluczowych lokalizacjach w kraju. Pozwolą także zaproponować naszym klientom, którzy chcą działać w tym regionie Polski, najwyższą jakość obiektów w pełni dostosowanych do ich wymagań. – mówi Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

Na nowo zakupionym terenie planowana jest budowa magazynów typu big-box o łącznej powierzchni prawie 110.000 mkw.. Budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie „Excellent”. Rozpoczęcie budowy obiektów planowane jest w pierwszym kwartale 2023 roku. 
 
– Śląsk to jeden z wiodących regionów w Polsce pod względem potencjału ekonomicznego i demograficznego. To także drugi co do wielkości rynek magazynowy w Polsce i jeden z najważniejszych hubów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, co zawdzięcza przede wszystkim dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Gęsta sieć dróg i autostrad daje możliwość obsługi rynku Europy Środkowo-Wschodniej, sprawnej dystrybucji produktów na zachód Europy, prowadzenia działalności logistycznej w Polsce oraz wsparcia dużego rynku lokalnego jakim jest cała aglomeracja śląska. To strategiczna lokalizacja z naszego punktu widzenia, która doskonale wpisuje się w plan rozwoju P3 w Polsce. – mówi Karolina Adamczak, Senior Development Manager P3 Logistic Parks w Polsce.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów