Nowe tereny inwestycyjne powstaną na Pomorzu

  • 21 lutego 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. Jacek Sowa / Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego)

Jak informuje Samorząd Wojwództwa Pomorskiego ponad 5 hektarów uzbrojonego terenu inwestycyjnego powstanie w Juszkowie w gminie Pruszcz Gdański. Będzie to możliwe dzięki prawie 1,5 mln unijnego dofinansowania. Na przygotowanym terenie zlokalizowane zostaną trzy projekty inwestycyjne.

Umowa na dofinansowanie projektu została podpisana 17 lutego 2023 r. przez Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego oraz Aleksandra Szymańskiego, wiceprezesa firmy Polhoz.

Co obejmuje projekt?

W ramach realizowanego w Juszkowie projektu powstanie 5,3 ha uzbrojonego terenu inwestycyjnego. Zlokalizowany będzie w sąsiedztwie trójmiejskiej obwodnicy. Powstanie wewnętrzna infrastruktura komunikacyjna oraz przyłącza wodno-kanalizacyjne. Teren zostanie oświetlony i odwodniony. Wybudowana zostanie również przepompownia ścieków. Na przygotowanym terenie zrealizowane będą 3 inwestycje małych i średnich przedsiębiorstw. Całkowita wartość prac to ok. 4,5 mln zł. z tego prawie 1,5 mln zł pochodzić będzie z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Inwestycje dla przyszłych inwestycji

Warto wspomnieć, że podpisana dziś umowa to nie jedyny projekt rozwoju terenów inwestycyjnych, jaki uzyskał unijne dofinansowanie. Aktualnie realizowanych jest 6 projektów o łącznej wartości ponad 78 mln zł, i unijnym dofinansowaniu w wysokości ok 21 mln zł. Po ich zakończeniu na terenie województwa powstanie 47 ha nowych terenów inwestycyjnych, na których zlokalizowane będą 24 inwestycje.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów