Kup sprawdzoną nieruchomość od Miasta Szczecin!

  • 11 marca 2020
  • Artykuł sponsorowany

Szczecin (fot. pixabay.com)

Nie tylko od dewelopera, czy na rynku wtórnym, ale także bezpośrednio od Miasta, a więc bez pośredników i z pierwszej ręki, można nabyć atrakcyjną nieruchomość. Miasto Szczecin rozpoczęło kampanię promującą swoje nieruchomości miejskie. 

Gmina Miasto Szczecin ma na sprzedaż setki atrakcyjnych nieruchomości położonych w różnych częściach miasta. Można je nabyć z pierwszej ręki, oszczędzając czas i pieniądze. W ofercie dostępne są nieruchomości gruntowe niezabudowane i zabudowane, o bardzo różnorodnym przeznaczeniu, m.in. pod zabudowę jednorodzinną, wielorodzinną, usługową, w tym także tereny przemysłowe pod hale i magazyny. Wyróżnia je nie tylko dobra cena, ale także fakt, że są to pewne i sprawdzone oferty, pochodzące bezpośrednio od Miasta. 
 
– Są dostępne dla każdego - zarówno dla „zwykłych” mieszkańców, jak i przedsiębiorców, deweloperów oraz wielkich firm. To doskonała okazja dla wszystkich tych, którzy właśnie przymierzają się do kupienia gruntu lub mieszkania, chcą zbudować dom, albo potrzebują nowej przestrzeni do rozwoju swojej działalności. Zanim odwiedzą biuro nieruchomości, warto, by spojrzeli na to, co w swoich zasobach posiada Miasto Szczecin. – przekonuje Dariusz Adamowski, Główny Specjalista z Wydziału Zasobu i Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta w Szczecinie.  – Ile jest takich ofert? Trudno zliczyć, bo liczba ta zmienia się z tygodnia na tydzień. Dlatego warto trzymać rękę na pulsie, bo atrakcyjnych cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości jest coraz więcej i często schodzą „na pniu”. – dodaje Adamowski.

Dobre tereny inwestycyjne 

Oferta Miasta Szczecin to także wyjątkowo ciekawe tereny inwestycyjne skupione wokół Specjalnych Stref Ekonomicznych EU - Podstrefy Szczecin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, która istnieje w Szczecinie od 2010 roku oraz Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która działa od 2013 roku. Wolne tereny inwestycyjne, gotowe do zakupu znajdują się obecnie na terenie Podstrefy Szczecin Euro-Park Mielec. Podstrefa posiada tereny przygotowane pod zabudowę przemysłową, zaś rozpoczęcie w niej działalności gospodarczej jest ułatwione poprzez wprowadzenie kompleksowej procedury obsługi projektów One Stop Shop, skracającej czas zrealizowania inwestycji. Firma może liczyć też na pomoc publiczną m.in. zwolnienie z podatku dochodowego z tytułu poniesionych kosztów inwestycji, czy też dofinansowanie szkoleń pracowników.

Nowa strona

Aby być na bieżąco z ofertą Szczecina wystarczy wejść na odświeżoną stronę www.miastooferuje.szczecin.eu, na której w łatwy i przejrzysty sposób można sprawdzić w wyszukiwarce spis aktualnych nieruchomości miejskich przeznaczonych  na sprzedaż lub pod dzierżawę. Wyszukiwarka pozwala na zaznaczenie lokalizacji, która nas interesuje, jaka ma być powierzchnia i przeznaczenie nieruchomości, określenie jej typu (działka, mieszkanie lub inny lokal), zawężenie widełek cenowych. Na stronie, w zakładce „kalendarium” można znaleźć także daty aktualnie ogłoszonych przez Prezydenta Miasta Szczecin przetargów. 

Do każdej oferty jest przypisany bezpośredni kontakt do pracownika Wydziału Zasobu i Obrotu Nieruchomościami, Wydziału Mieszkalnictwa i Regulacji Stanów Prawnych Nieruchomości oraz Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, który odpowie na wszystkie dodatkowe pytania bądź wątpliwości. Na stronie internetowej znajduje się Niezbędnik, z którego osoba zainteresowana nabyciem  nieruchomości może dowiedzieć się o zasadach,  przepisach i procedurach zbycia, a także FAQ, czyli najczęstsze zadawane pytania. 

Kampania promująca nieruchomości miejskie trwa od początku roku.  Oprócz całkowicie nowej strony internetowej, miasto promuje swoje nieruchomości na bilbordach i w social mediach, gdzie krążą infografiki oraz animacje instruktażowe, pokazujące schemat zakupu nieruchomości. 

Wejdź na stronę i sprawdź ofertę Miasta: 
www.miastooferuje.szczecin.eu

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów