KPT: Kolejne decyzje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

  • 10 marca 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

KPT: Kolejne decyzje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (fot. pixabay.com)

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał kolejne decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymały je firmy Columbus Energy oraz JMB Spółka Cywilna. Do tej pory w Małopolsce wydano ich już 60.
  
Firma Columbus Energy S.A. jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Oferuje ekologiczne rozwiązania dla klienta indywidualnego, dla biznesu, rolnictwa, a także pomaga w tworzeniu farm fotowoltaicznych na każdym gruncie. Columbus Energy S.A. to spółka z siedzibą w Krakowie, prowadząca działalność gospodarczą w branży odnawialnych źródeł energii. 

Nowa inwestycja polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa oraz rozbudowaniu bazy infrastrukturalnej i osobowej.  W ramach inwestycji zostaną zakupione specjalistyczne sprzęty oraz powstanie 225 nowych miejsc pracy. Inwestycja zostanie zrealizowana w Krakowie i Krzeszowicach w województwie małopolskim, jak również w miejscowości Mareza w województwie pomorskim. Kosztami kwalifikowanymi będą dwuletnie koszty pracy nowo zatrudnionych pracowników. Przedsiębiorca jest zobowiązany do poniesienia kosztów w wysokości co najmniej 5 000 000,00 zł.

60 decyzję o wsparciu otrzymała firma JMB Spółka Cywilna z siedzibą w Kozach. Inwestycja polega na utworzeniu nowego przedsiębiorstwa poprzez zakup nowej nieruchomości wraz z położonym na niej obiektem jego rozbudowaniu i wyposażeniu, co pozwoli na podniesienie jakości produkcyjnej i tym samym wpłynie na wzrost sprzedaży produktów. Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Bielany, gmina Kęty.
 
W ramach projektu przewidziane jest powstanie przynajmniej 1 nowego miejsca pracy. Mikro przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 2 000 000,00 zł.  Firma została założona w 1993 roku jako przedsiębiorstwo handlowe, zlecające podwykonawcom produkcję autorskich mieszanek przyprawowych dla przemysłu mięsnego. Po kilku latach działalności właściciele firmy podjęli decyzję o uruchomieniu własnej produkcji, co gwarantowało pełną kontrolę nad tym procesem, a także przejęcie odpowiedzialności za jakość produktu. Nowa inwestycja w ramach PSI to kolejny krok w dalszym rozwoju tej rodzinnej firmy.

– Po raz kolejny przekonujemy się, jak trafną decyzją było odejście od wydzielonych obszarów specjalnych stref ekonomicznych na rzecz Polskiej Strefy Inwestycji znanej pod hasłem „cała Polska strefą”. Firmy, które otrzymują dziś decyzje o zwolnieniu z podatku dochodowego zainwestują w Kętach i Krzeszowicach. Gdyby nie nowy kształt przepisów o wsparciu inwestycji, nie byłoby to możliwe. Gratulujemy i zachęcamy innych przedsiębiorców do skorzystania z tej możliwości rozwoju firmy. – komentuje Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora KPT

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów