Koszalin otrzyma dofinansowanie na uzbrojenie terenów inwestycyjnych

  • 11 lipca 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. materiał prasowy)

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński oraz Wicemarszałek Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego podpisali umowę na dofinansowanie uzbrojenia terenu Podstrefy Koszalin SSSE.

– Całkowita wartość projektu wynosi 2 296 935,05 zł brutto, natomiast wartość dofinansowania jaką otrzymaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego wynosi 818,258,03 zł brutto. – mówi Prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Łącznie na terenie Podstrefy „Koszalin” funkcjonuje już 57 inwestorów m.in. z branż metalowej, produkcji szyb, logistyki, przetwórstwa, recyklingu etc..

– Przedmiotem projektu jest zapewnienie niezbędnej infrastruktury pod przyszłe inwestycje przedsiębiorców sektora MŚP. W ramach projektu powstanie infrastruktura komunikacyjna w postaci drogi montażowo-eksploatacyjnej z oświetleniem oraz niezbędna infrastruktura techniczna uzbrojenia terenu tj. sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieć wodociągowa. – dodaje Piotr Jedliński.

Koszalin z uwagi na swój potencjał i rozwój stał się wizytówką gospodarczą regionu. Jest drugim co do wielkości ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym w województwie, liczącym 106.235.

O atrakcyjności inwestycyjnej Miasta świadczy ponad 17 915 podmiotów gospodarczych, z czego prawie 96% to firmy prywatne, w tym firmy z udziałem kapitału zagranicznego m.in Espersen Polska Sp. z o.o. (Dania), Elfa Manufacturing Poland  Sp. z o.o. (Szwecja), Rotho Sp. z o.o. (Szwajcaria), Jeronimo Martins Polska S.A. (Portugalia), Schwarte-Milfor Sp. z o.o. (Niemcy). 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów