Kolejna firma zainwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

  • 14 września 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Kolejna firma zainwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Jak informuje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna firma Globalway, jeden z największych importerów z Dalekiego Wschodu, zainwestuje 80 mln zł w centrum dystrybucyjne w Przejazdowie.
 
Planowana inwestycja polegać będzie na najmie i wyposażeniu obiektu magazynowego o powierzchni ponad 52 187 mkw. oraz przylegającej do niej powierzchni biurowej zlokalizowanej w Przejazdowie, gmina Pruszcz Gdański.
 
– Dzięki inwestycji planujemy wzmocnić swoją pozycję na rynku e-commerce, a także szeroko rozwinąć świadczenie usług magazynowania towarów dla kontrahentów z całego świata. Wierzymy, że wybrana przez nas lokalizacja przyczyni się do rozwoju naszej firmy oraz wzmocni jej działalność na rynku Europejskim. – mówi Jian Yao Prokurent w firmie Globalway.

Powstanie centrum dystrybucyjnego będzie możliwe dzięki ścisłej współpracy PAIH, Panattoni oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które przygotowały szeroki wachlarz zachęt inwestycyjnych oraz wsparcie przy rozpoczęciu inwestycji.
 
– Jesteśmy wdzięczni instytucjom, które wspierały nasz projekt za zaangażowanie, a przede wszystkim sprawne rozpatrzenie naszego wniosku. – dodaje Jian Yao.
 
Decyzję o wsparciu wydał Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 
– Cieszymy się, że Polska Strefa Inwestycji przyciąga kolejnych inwestorów. Zagraniczne przedsiębiorstwa mają duży wpływ na rozwój regionu i rynku pracy. Przyczyniają się do budowania marki naszego kraju na świecie oraz wspierają lokalne firmy, nie tylko poprzez współpracę, ale także pomoc przy wejściu na zagraniczne rynki. – podkreśla Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Za wsparcie firmy Globalway w zakresie znalezienia właściwej lokalizacji pod budowę obiektu BTS oraz uzyskanie pozytywnej decyzji o wsparciu wydanej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną odpowiadała firma Querco Property.
 
–  Europejskie Centrum Logistyczne firmy Globalway zlokalizowane w Przejazdowie będzie jedną z największych inwestycji w Polsce Północnej. Jest nam niezmiernie miło, że możemy od początku wspierać rozwój tak dynamicznie rozwijającej się firmy na naszym rodzimym rynku. Decyzja o wsparciu wydana przez PSSE była możliwa dzięki otwartości na współpracę i szybkiej komunikacji z instytucjami takimi jak PAiH oraz PSSE. – komentuje Marek Kurzątkowski Director Industrial Agency w firmie Querco Property.
 
W podjęciu decyzji inwestycyjnej Globalway wsparła również Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

– Gdańskie centrum dystrybucyjne Globalway to przykład projektu, który zaczęliśmy i skończyliśmy obsługiwać w trakcie „korona-kryzysu”. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc spółce w rozszerzeniu działalności w Polsce. Mamy też nadzieję, że Globalway to nie ostatni projekt z Chin zwieńczony decyzją inwestycyjną w tym roku. Liczba projektów chińskich obsługiwanych przez PAIH rośnie, przede wszystkim w przemyśle i produkcji, ale również w dystrybucji. Duże centra globalnych firm napędzają rynek e-commerce w Europie - chcemy, żeby Polska była ważnym ogniwem w tym łańcuchu. – mówi Grzegorz Słomkowski, Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. 
 
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku już 17 decyzji o wsparciu, a od początku wejścia w życie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji - 66. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych to ponad 1 962 mln zł oraz 8 968 nowych i utrzymanych miejsc pracy.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów