Knurów sprzedał ponad 1,5 ha pod fabrykę

  • 28 maja 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot.KSSE)

Pozyskaliśmy ważnego inwestora dla miasta. Polska firma Aqua Marine z sektora MŚP wygrała przetarg na zakup ponad 1,5 ha działki w Knurowie będącej własnością KSSE. – informuje wiceszefowa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (KSSE), Barbara Piontek. – Przedsiębiorca planuje zatrudnić w nowym zakładzie co najmniej 90 nowych pracowników do końca 2021 roku. Wartość inwestycji to prawie 30 mln zł. – dodaje Piontek.
 
– Aqua Marine Spółka Akcyjna S.K.A., będzie produkować prefabrykowane budynki mieszkalne z drewna, przy użyciu ekologicznej technologii oraz rozwiązań domów pasywnych. – wyjaśnia Barbara Piontek. 

– Rozstrzygnęliśmy właśnie przetarg na sprzedaż nieruchomości KSSE – działki o łącznej powierzchni 1,5705 ha – w Knurowie, a Zarząd wydał pozytywną decyzję o wsparciu inwestycji Aqua Marine w budowę nowej hali stawiając na nowoczesne rozwiązania, które są dla nas priorytetem. – informuje prezes KSSE Janusz Michałek. Innowacyjność wybranej technologii wymaga wykorzystania specjalistycznej linii produkcyjnej, charakteryzującej się wysokim stopniem automatyzacji i sterowaniem w systemie CNC. 

– Liczymy, że wybrane rozwiązanie pozwoli firmie znacznie zwiększyć wydajność produkcji i dynamicznie się rozwijać. – podkreśla wiceprezes KSSE Jacek Bialik, kierujący Podstrefą Gliwicką, która zarządza terenami KSSE m.in. w Knurowie.
 
Mimo trwającej pandemii koronawirusa Aqua Marine planuje budowę nowej hali i jej adaptację. – Cieszymy się, że możemy, pomimo sytuacji związanej z COVID-19, kontynuować działalność jednej z naszych spółek na terenie KSSE w Knurowie. Nasza branża jest bardzo przyszłościowa, a innowacyjny know–how pozwala nam realizować inwestycję w sposób jak najbardziej ekologiczny i wydajny. Planujemy zatrudnienie w nowym zakładzie co najmniej 90 osób. – mówią współwłaściciele polskiej spółki Aqua Marine, Anna Malicka i Michał Rusiniak

– Uzbrojenie przez miasto terenu w rejonie ulicy Szpitalnej przynosi dobre efekty. Mamy pierwszego poważnego inwestora w obszarze objętym Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Inwestycja, w ramach której powstanie 90 miejsc pracy, przyczyni się do dalszego rozwoju Knurowa. Wierzę, że w ślad za firmą Aqua Marine pojawią się kolejne podmioty gospodarcze zainteresowane budową zakładów pracy na naszym terenie. – ocenia prezydent Knurowa Adam Rams.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów