Inwestycja w Tucznawie za ponad 150 mln zł

  • 16 grudnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Tereny inwestycyjne Tucznawa - Dąbrowa Górnicza

Convert PL spółka z kapitałem niemieckim zainwestuje w Dąbrowie Górniczej na terenie KSSE w Tucznawie ponad 150 mln zł i zatrudni co najmniej 60 osób. Inwestor wygrał przetarg na zakup działki o pow. 13,6 ha pod budowę zakładu produkującego tekturę falistą – informuje Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (KSSE). – To już piąty, pozyskany wspólnie z miastem, duży inwestor na tym wciąż nowym terenie w Tucznawie – dodaje Michałek.

– Cieszą nas kolejne inwestycje, zwłaszcza takie, które nie tylko dają nowe miejsca pracy i wpływają na rozwój gospodarczy miasta, a jednocześnie charakteryzują się niskim oddziaływaniem na środowisko. – zaznacza Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Technologia produkcji tektury, która będzie wykorzystywana w dąbrowskim zakładzie będzie inna od wytwarzania papieru. Proces produkcyjny będzie wykorzystywał minimalne ilości wody, a skrawki tektury uzyskane w procesie, będą ponownie używane w produkcji. Dzięki temu odpad będzie bliski zeru, a oddziaływanie na środowisko niezwykle niskie.

Convert Paper to już piąty, pozyskany wspólnie z miastem Dąbrowa Górnicza, duży inwestor w Tucznawie. To młoda i dynamiczna firma z kapitałem niemieckim, działająca na rynku od 2005 r. Profil jej działalności, to produkcja i dystrybucja tektury litej i falistej. Convert Paper posiada ponad 300 klientów polskich i zagranicznych z branży poligraficznej. 

Tucznawa to 260 ha przygotowanych dla inwestorów terenów, z czego 128 ha wciąż jest przeznaczonych do sprzedaży. Na obszarze KSSE w Tucznawie działają już NGK Ceramics Poland, Schade Polska i Outokumpu Distribution Polska. 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów