Grajewo: Na 2 ha działce powstanie zakład za ponad 3 mln zł

  • 2 września 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

Działka inwestycyjna grajewskiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oficjalnie sprzedana. 

W ostatnich dniach sierpnia, podpisany został akt notarialny z firmą Energotechnika Sp. z o.o. z siedzibą. Miasto sprzedało grunty położoneza kwotę 1 020 000,00 zł.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości o powierzchni 2 ha przeprowadzono pod koniec maja br. Przystąpił do niego jeden oferent – Energotechnika Sp. z o.o. Firma zajmuje się kompleksowymi rozwiązaniami dla energetyki, wdraża nowoczesne metody  w oparciu o technologie przyjazne środowisku w zakresie projektowania i budowy elektrociepłowni, kotłowni na paliwa stałe, ciekłe i gazowe,  a także centrów energetycznych oraz instalacji do termicznego przekształcania osadów. Wykorzystuje alternatywne, odnawialne źródła energii: biomasę, biogaz, energię słoneczną, energię wody termalnej oraz stosuje nowoczesną technologię redukcji emisji zanieczyszczeń.

Nowa inwestycja (budowa zakładu produkcyjnego) o wartości co najmniej 3 mln 120 tys. złotych, zostanie zrealizowana w Grajewie. 

 – rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na drugą połowę 2021 r. W pierwszej turze zatrudnienie w firmie znajdzie od 7 do 10 osób. – informuje Michał Umiński, wiceprezes Energotechniki Sp.z o.o..

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna do tej pory wwydała 32. decyzje o wsparciu inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów