Rok 2021 jest dla Gorzowa Wielkopolskiego rekordowy pod względem sprzedaży działek inwestycyjnych.

Sukcesem zakończyły się dwa ostatnie przetargi na sprzedaż nieruchomości, organizowane przez Urząd Miasta. Pierwszy przetarg dotyczył działek usługowo-handlowo-produkcyjnych, usytuowanych w kilku punktach miasta, m.in. przy ulicach Niemcewicza, Pankiewicza, Myśliborskiej i Spiżowej. Działki przed przetargiem wyceniano szacunkowo na łączną wartość ok.2,5 mln zł.  Przetarg przyniósł znakomity efekt, a działki sprzedano za łączną kwotę 6,3 mln zł.
 
Drugi przetarg dotyczył sprzedaży działek przy ul. Miłej. Przed sprzedażą zostały one uzbrojone w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W tym przetargu sprzedano dwie działki za łączną cenę ok. 2,2 mln złotych. Łącznie przy ulicy Miłej do sprzedaży przygotowano 15 działek o powierzchni ok. 21,5 ha. Do tej pory sprzedano siedem.  Trwa procedura przygotowania do sprzedaży kolejnych działek, która powinna zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. 

Miasto w 2021 roku uzyskało ze sprzedaży działek inwestycyjnych około 19 mln zł. Jest to aż o 5 mln złotych więcej niż w roku ubiegłym.