Gmina Przechlewo rozpoczyna współpracę ze Słupską SSE

  • 17 lutego 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. UG Przechlewo)

Podpisane porozumienie pomiędzy gminą Przechlewo a Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną gwarantuje samorządowi dostęp do atrakcyjnych szkoleń oraz promocję obszarów inwestycyjnych gminy. 

Przechlewo będzie jedną z dziesięciu gmin, które wezmą udział w projekcie. Jest on finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dzięki czemu samorząd nie będzie ponosił kosztów z tego tytułu.

– Chcemy podnieść kompetencje zawodowe pracowników naszej gminy poprzez szkolenia i warsztaty. Chcemy także zapoznać się z najlepszymi praktykami w procesie obsługi inwestora i wymiany doświadczeń z przedstawicielami innych jednostek. Mam też nadzieje, że w ciągu najbliższych lat pojawią się na naszym terenie nowi inwestorzy, którzy zainwestują w naszej gminie, przez co powstaną kolejne miejsca pracy. – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. 

Udział w projekcie daje także możliwość promocji gminy jako obszaru przyjaznego inwestorom. Również na terenie Gminy Przechlewo nowi i istniejący inwestorzy mogą liczyć na ulgi w podatkach, takie same jak dla przedsiębiorstw działających w strefach ekonomicznych. Wysokość ulg jest uzależniona od kwoty zainwestowanej na danym obszarze. Takie rozwiązania mają stymulować rozwój przedsiębiorczości.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów