Gmina Kleszczów jest otwarta na przyjęcie kolejnych inwestorów

  • 2 marca 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. materiał prasowy)

Gmina Kleszczów dzięki dokonanym od lat 90 przemianom gospodarczym, prowadzonym szerokim inwestycjom i atrakcyjnej ofercie inwestycyjnej należy do samorządowej I ligi gmin w Polsce przyjaznych przedsiębiorcom, co potwierdzają otrzymywane w kolejnych latach statuetki „Gmina Fair Play”, godło promocyjne „Teraz Polska” i „Grunt na medal” oraz inwestorzy z Polski i z zagranicy, którzy zlokalizowali swoje zakłady w Gminie Kleszczów.

Gmina Kleszczów położona jest w centralnej Polsce w południowej części województwa łódzkiego, w powiecie bełchatowskim, w pobliżu tras: Warszawa - Wrocław i Katowice - Gdańsk. Mając wiele możliwości i atutów Gmina Kleszczów jest otwarta na przyjęcie kolejnych inwestorów oferując.

Gmina Kleszczów oferuje:

  • tereny inwestycyjne zlokalizowane w strefach przemysłowych w atrakcyjnej cenie;
  • niskie ceny energii i mediów;
  • dbałość o ciągły rozwój infrastruktury, w tym bardzo dobrze rozwiniętą gminną infrastrukturę drogową;
  • wysoki stopień wdrożenia rozwiązań proekologicznych;
  • dofinansowywanie szkoleń dla nowych pracowników i doskonalenia zawodowego;
  • możliwości uzyskania pomocy publicznej;
  • pomoc w dopełnianiu wszystkich formalności administracyjnych, 
  • łatwy dostęp do strefy relaksu, sportu i kultury.

 

Właścicielem terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Strefach Przemysłowych: Kleszczów, Bogumiłów i Żłobnica jest Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, której celem jest m. in. pozyskanie inwestorów oraz promocja gminnej oferty inwestycyjnej.

Magnesem, który przyciąga nie tylko inwestorów, ale i nowych mieszkańców naszej gminy jest infrastruktura stworzona z myślą o lokalnej społeczności i przysługujące jej przywileje. Wybierając Kleszczów jako miejsce swojej inwestycji oraz miejsce zamieszkania można tylko zyskać, bowiem gmina od lat jest krajowym liderem wśród samorządów w zakresie rozwoju działalności edukacyjnej, społeczno-kulturalnej i sportowej.

Z myślą o zapleczu kadr dla przemysłu powstało Technikum Nowoczesnych Technologii kształcące techników – mechatroników , które należy do jednych z najlepszych szkół w Polsce. Szkoła ściśle współpracuje z Politechniką Łódzką.

W Gminie Kleszczów, po pracy i nauce czas wolny można spędzić w kompleksie Solpark Kleszczów, gdzie do dyspozycji jest m.in. strefa basenów, strefa Spa, sale konferencyjne, boisko z podgrzewaną murawą, hala sportowa oraz zaplecze noclegowe. Dla ceniących zdrowy tryb życia oferujemy ok. 75 km ścieżek rowerowych, spacery w rezerwacie przyrody oraz wiele bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych  organizowanych przez Solpark oraz kluby sportowe.

Serdecznie zapraszamy do Kleszczowa, gdzie wspólnie z zespołem obsługującym inwestorów zaprezentujemy atrakcyjność naszych terenów.

Skontaktuj się: Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, ul. Sportowa 3, 97-410 Kleszczów, tel. + 48 44 731 46 34, +48 503 407 944, e-mail: fundacja@kleszczow.pl, www.frgk.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów