Elbląg zwycięzcą konkursu „Grunt na medal" 2021

  • 13 grudnia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Statuetka - "Grunt na Medal" 2021

Elbląg zajął I miejsce w województwie warmińsko – mazurskim w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal 2021”. Konkurs zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. 

– To wyróżnienie jest kolejnym potwierdzeniem tego, że działania samorządu przynoszą efekty. Miasto się rozwija, ma bardzo duży potencjał, co zresztą widać po zainteresowaniu inwestorów w ostatnim czasie. Zwycięski teren przy ul. Żuławskiej jest to miejski obszar o powierzchni ponad 3,4 h, z przeznaczeniem pod zabudowę produkcyjno-usługową. Teren bardzo atrakcyjny, dobrze skomunikowany. Myślę, że wkrótce znajdzie się inwestor zainteresowany jego zagospodarowaniem. – podkreśla Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Teren inwestycyjny (obr.14 dz.628 o pow.3,40 ha) położony jest w Elblągu przy ul. Żuławskiej w sąsiedztwie marketu budowlanego Castorama, w bliskiej odległości od drogi S7. Miasto stanowi ważny międzynarodowy węzeł transportowy ze wschodu na zachód, łącząc część federacji Rosyjskiej (obwód Kaliningradzki), z Polską i zachodnią Europą (trasa S22 łącząca Berlin z Kaliningradem i dalej do Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii, należąca do Transeuropejskiej Sieci Transportowej). Komunikacja samochodowa umożliwia bezproblemowy dojazd zarówno do dużych aglomeracji znajdujących się w pobliżu miasta takich jak: Gdańsk, Gdynia, Olsztyn, Bydgoszcz. Połączenie lotnicze realizowane są poprzez Port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie oddalony od Elbląga 40 minut jazdy samochodem oraz Port lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach odległy o około 160 km od Elbląga. Wodne połączenie Elbląga: z uwagi, że jest on położony nad rzeką Elbląg są bardzo dogodne i urozmaicone. Poprzez połączenie z Zalewem Wiślanym, posiada dostęp do morza Bałtyckiego, stając się przez to jedynym Portem Morskim w województwie Warmińsko-Mazurskim. Bliskość portów w Gdańsku, Gdyni, Kaliningradzie oraz w krajach skandynawskich, stwarza możliwości wszechstronnej współpracy w basenie morza Bałtyckiego. Duże nadzieje z rozwojem Portu Morskiego w Elblągu, związane są z przekopem Mierzei Wiślanej i swobodnym dostępem do Morza Bałtyckiego.

zdjęcia


Grunt na medal” to konkurs organizowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora. Został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Jego celem było wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji do Polski.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów