Dlaczego inwestowanie w Świeciu się opłaca?

  • 20 grudnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Tereny inwestycyjne Świecie

Tereny inwestycyjne to znaczące bogactwo gminy Świecie. W wydzielonych dwóch strefach na zainteresowanych inwestorów czekają działki uzbrojone we wszystkie niezbędne do działania firm media. Dla właściwego rozwoju mapy gospodarczej gminy trzeba przyciągnąć przedsiębiorstwa najlepiej o zróżnicowanej produkcji, stabilne ekonomicznie, zatrudniające specjalistów z naszego regionu i co wskazane, z perspektywą rozwoju – gdyż ich rozwój podniesie walory atrakcyjności gospodarczej naszej gminy w przyszłości. 

Od 2016 roku Gmina Świecie jest Partnerem projektu „Expressway – promocja terenów inwestycyjnych” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020. W ramach tego projektu corocznie mamy zapewniony udział w Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych Expo Real  Transport Logistics w Monachium – gdzie już byli przedstawiciele naszej Gminy – mówi Monika Budzowska Kierownik Wydziału Gospodarki, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej. Ponadto uruchomiliśmy stronę internetową promującą tereny inwestycyjne www.investin.swiecie.eu. Tam w przejrzysty sposób prezentujemy tereny, które chcemy przekazać pod inwestycje podmiotom z zewnątrz. 

Skala podjętych działań promocyjnych pokazuje jak bardzo gminie zależy na inwestorach. Obecnie firm aktywnych na tych terenach jest już sporo. W obecnie udostępnionych strefach pozostało też niewiele terenów do przekazania przedsiębiorstwom. Nowych zapytań szczególnie w efekcie kampanii informacyjnej jest coraz więcej, dlatego przymierzamy się do powiększenia powierzchni obu stref oraz do uruchomienia trzeciej strefy Vistula Park III w sąsiedztwie Sartowic.


Dotychczas nasze tereny inwestycyjne „zasiedlili”

– w strefie Vistula Park I – 20 firm i 3 firmy są w trakcie realizacji inwestycji:
– w strefie Vistula Park II –11 firm, z czego  5 jest w trakcie realizacji inwestycji:

Przedsiębiorcy o strefie

– Jesteśmy chyba jedną z pierwszych firm, które przeniosły się do strefy inwestycyjnej Vistula, bo stało się to w 2007 roku. – mówi Anna Pozorska, wspólnik w przedsiębiorstwie „SYSTEM” Władysław Kędziora, Urszula Kędziora sp.j. –  Główną przyczyną była chęć rozbudowy. Postawiliśmy tu dwie duże hale, wyposażyliśmy je w prawie wszystkie potrzebne nam maszyny i urządzenia. Zwiększyliśmy też zatrudnienie z 50 osób do nawet 130 w szczytowych okresach. To pomogło nam w znacznym zwiększeniu produkcji i sprzedaży, czyli w rozwoju firmy. Chociaż większość produktów sprzedajemy za granicą, to ostatnio mamy też ofertę dla lokalnej społeczności. Uruchomiliśmy Giełdę materiałów, czyli sprzedaż elementów stalowych kawałkowych – to skrawki postprodukcyjne. Cieszy się to dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród rolników czy małych firm.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat możliwości inwestowania w Gminie Świecie prosimy o kontakt:


Monika Budzowska - Kierownik Wydziału
Urząd Miejski w Świeciu - Wydział Gospodarki, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej
ul. Wojska Polskiego 124, 86-100 Świecie 
T.: 52 33 32 330, M.: 695 621 560, F.: 52 333 23 11
E.: budzowska@swiecie.e
www.swiecie.eu

 

 

Logosy UE

Zadanie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków Gminy Świecie.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów