CTP zakupiło 8,5 ha gruntów w gminie Wiskitki

  • 21 czerwca 2024
  • TerenyInwestycyjne.info

CTPark Warsaw West (fot. materiał prasowy)

Firma CTP zakupiła tereny inwestycyjne w mazowieckiej gminie Wiskitki. W transakcji gruntowej zakupu 8,5 ha ziemi, pomiędzy CTP a właścicielami działek, pośredniczyła firma doradcza JLL. 

CTP, deweloper, właściciel oraz zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w gminie Wiskitki. Firma stale rozwija swoją działalność w Polsce, powiększając zasoby banku gruntów, do którego teraz dołączyło kolejne 8,5 ha powierzchni. 

- Tereny w gminie Wiskitki to bez wątpienia grunty o dużym potencjale inwestycyjnym. Przy wyborze lokalizacji kierowaliśmy się bliskością węzła autostrady A2 oraz aglomeracji warszawskiej, a także oczekiwanym przez rynek wzrostem zainteresowania powierzchnią magazynową w regionie. Niewątpliwym atutem, który dostrzegliśmy już na etapie przygotowywania projektu, była planowana w okolicy inwestycja Centralnego Portu Komunikacyjnego, która zagwarantuje wzrost atrakcyjności produktu w perspektywie lat. – mówi Bartosz Domański, Land Transactions Coordinator, Industrial Agency, JLL.

 - Projekt " CTPark Warsaw West" jest kontynuacją zrealizowanego w czerwcu 2022 r. przez firmę JLL projektu “Wiskitki Warsaw West". Mimo znacznie mniejszej skali, inwestycja okazała się bardzo wymagająca. Na samym początku musieliśmy zmierzyć się z procedurą przywrócenia klas gruntów. Mimo zmian w Ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz konieczności uzgodnień ze spółką Centralny Port Komunikacyjny uzyskaliśmy decyzję o warunkach zabudowy. Ostatnim elementem było uzyskanie pozwolenia na budowę dla całego przedsięwzięcia. - komentuje Łukasz Szachogłuchowicz - Land Development Director, Industrial Agency, JLL.

Nowo pozyskane grunty znajdują się w zachodniej części województwa mazowieckiego w powiecie żyrardowskim. Gmina Wiskitki położona jest na linii ważnego korytarza komunikacyjnego jakim jest autostrada A2 Berlin - Warszawa. Węzeł autostradowy „Wiskitki" znajduje się w miejscowości Wiskitki i zlokalizowany jest w odległości ok. 50km od granic stolicy Polski. Gmina Wiskitki posiada dogodny dostęp do wybudowanej autostrady A2, której odcinek zrealizowany został właśnie na terenie tej gminy. Takie położenie zwiększa szanse tego obszaru na rozwój inwestycji zewnętrznych. Z południa na północ gminę przecina droga nr 50 stanowiąca ważny szlak tranzytowy na linii Sochaczew - Grójec - Mińsk Mazowiecki (fragment trasy Terespol -Poznań - Słubice) oraz część "Dużej obwodnicy Warszawy".

- Stale rozwijamy nasze polskie portfolio. Dzięki najnowszej transakcji nabycia gruntów powiększymy nasz podwarszawski kompleks CTPark Warsaw West o dodatkowe 36 000 mkw. powierzchni najmu. Celem rozbudowy parku jest stworzenie prawdziwego hubu biznesowego. Ta lokalizacja ma szansę stać się centrum współpracy i wymiany know-how dla firm z różnych sektorów: 3PL, automotive, przemysłu, handlu czy logistyki. Sprzyjać temu będzie projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, stanowiącego węzeł transportowy dla ruchu lotniczego, kolejowego i drogowego. - wyjaśnia Bogi Gabrovic, Director of Client Relations & Corporate Affairs w CTP Polska.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów