Co oferuje Szczecin? Przegląd nieruchomości na sprzedaż, wynajem i pod dzierżawę

  • 18 października 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Nieruchomości miasta Szczecin (fot. UM Szczecin)

Kompleks działek pod domki jednorodzinne na Pogodnie, grunt pod magazyn lub zakład produkcyjny, 196 metrowe mieszkanie przy al. Piastów i dwa lokale użytkowe przy ul. Jagiellońskiej w zjawiskowo odrestaurowanej kamienicy. Ofert miejskich nieruchomości jest wiele, a wszystkie je znaleźć można na portalu miastooferuje.szczecin.eu. Rusza jesienna odsłona kampanii promującej projekt.

Oferta prezentowana w serwisie Miasto Oferuje jest na bieżąco uzupełniana przez urzędników szczecińskiego magistratu. Dbają oni o to, by odpowiednio zaprezentować nieruchomości, publikując zdjęcia, plany i wszystkie niezbędne informacje. Także te o zasadach i terminach poszczególnych przetargów. W ofercie znajdują się grunty na sprzedaż i pod dzierżawę, lokale użytkowe czy mieszkania.

Szczecin każdego roku przeznacza duże mieszkania na realizację działań wynikających z polityki społecznej miasta. W tym na realizację programów mieszkaniowych skierowanych do różnych grup wymagających wsparcia („Dom dla dziecka”, „Dom na start”, „Dom dużej rodziny”, „Dom dla seniora”) – mówi Małgorzata Waszak, dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa i Regulacji Stanów Prawnych Nieruchomości UM Szczecin.

Niestety nie wszystkie lokale znajdujące się w zasobie komunalnym można wykorzystać na cele wsparcia społecznego czy – z uwagi na wysokie koszty – przekazać osobom wymagającym pomocy. Te właśnie mieszkania Gmina sprzedaje w drodze przetargu.

Informacje o terminach przetargów i ich zasadach znajdują się w serwisie miastooferuje.szczecin.eu. Na stronie można zapoznać się z szeroką ofertą miejskich nieruchomości na sprzedaż, wynajem lub pod dzierżawę, filtrując je zgodnie z własnymi oczekiwaniami.

Co oferuje miasto?

Przegląd wybranych nieruchomości:
 

  • działka na Prawobrzeżu z przeznaczeniem na teren sportu i rekreacji (np. boisko, korty tenisowe, place zabaw) z możliwością wprowadzenia usług handlu, turystyki, gastronomii i kultury (dzierżawa) > LINK DO OFERTY
  • kompleks ośmiu działek na Pogodnie. Sześć działek pod wolnostojącą zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, zaś dwie kolejne pod zabudowę szeregową. Planowany termin przetargu: pierwszy kwartał 2022 roku > LINK DO OFERTY
  • grunt przy ul. Kolumba, przy samej wodzie, na którym może powstać śródmiejska zabudowa wielofunkcyjna (a więc np. hotel, obiekt handlowy lub gastronomiczny, pracowania artystyczna, gabinety lekarskie, ale również mieszkania) > LINK DO OFERTY
  • mieszkanie należące do Szczecińskiego TBS, o powierzchni ponad 196 mkw., położone przy al. Piastów. Lokal ma pięć przechodnich pokoi, dwie kuchnie i dwie łazienki oraz oryginalną stolarkę drzwiową i częściowo zachowaną sztukaterię. Do remontu. Oferta dopiero pojawi się na portalu Miasto Oferuje.
  • kolejne lokale Szczecińskiego TBS – tym razem użytkowe – w pięknej kamienicy przy ul. Jagiellońskiej 93. Powierzchnia lokali oraz układ funkcjonalny pomieszczeń dają wiele możliwości adaptacji pod wybrany rodzaj działalności. Oferta dopiero pojawi się na portalu Miasto Oferuje.
  • mieszkanie do kapitalnego remontu, położone przy ul. Potulickiej niedaleko pl. Zwycięstwa i Bramy Portowej. Powierzchnia: 185 mkw. III piętro. Ogrzewane piecami kaflowymi. Pięć pokoi, łazienka z WC, kolejne WC, dwie kuchnie, dwa przedpokoje. Przetarg odbędzie się 2 grudnia > LINK DO OFERTY
  • przestronny lokal użytkowy przy ul. Ludwika Solskiego 1 o powierzchni 66 mkw. Nieruchomość położona w sercu Pogodna, nieopodal pięknego pl. Ojca Jakuba Wujka. składa się z czterech pomieszczeń > Oferta w przygotowaniu, niebawem pojawi się na portalu Miasto Oferuje.

Za wspólną ofertą stoją Wydział Zasobu i Obrotu Nieruchomościami UM Szczecin, Wydział Mieszkalnictwa i Regulacji Stanów Prawnych Nieruchomości UM Szczecin, Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych, Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne i Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów