ARP: 27 nowych projektów inwestycyjnych w strefie ekonomicznej

  • 6 lipca 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC (fot. materiał prasowy)

W pierwszym półroczu 2021r. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała 27 decyzji o wsparciu przedsiębiorcom na realizację nowych projektów inwestycyjnych w obszarze, będącym we właściwości zarządzającego Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC.

W tym czasie przedsiębiorcy zadeklarowali inwestycje na poziomie ponad 627,1 mln zł oraz stworzenie warunków pracy dla 252 osób, głównie w takich branżach jak: przetwórstwo tworzyw sztucznych, motoryzacja, poligrafia i opakowania oraz w sektorze elektromaszynowym czy spożywczym.

Najwięcej zainwestują: ML System (fotowoltaika) w Zaczerniu w powiecie rzeszowskim, Knorr-Bremse Systemy Pojazdów Silnikowych (systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji) i TALKIN THINGS (ekologiczne tagi RFiD) w Rzeszowie oraz Kronospan HPL (producent laminatów używanych w przemyśle budowlanym, meblowym, transportowym) w miejscowości Pustków Osiedle w powiecie dębickim. Łącznie przeznaczą ponad 326 mln zł na rozwój swoich projektów.

Nowe inwestycje będą realizowane na terenie całego obszaru EURO-PARK MIELEC - od powiatu leskiego po lubartowski. Najwięcej, bo 22 projekty planują zrealizować przedsiębiorcy na terenie Podkarpacia, pozostałe będą wdrażane w centralnej części województwa lubelskiego.

Warto podkreślić, że polskie firmy korzystają z oferty zarządzającego EURO-PARK MIELEC. Wśród inwestorów, którzy w tym roku otrzymali decyzje o wsparciu zdecydowanie przeważają przedsiębiorstwa z krajowym kapitałem (78%). Z kolei zagraniczny kapitał reprezentują firmy z Niemiec, Cypru i Holandii.

W ramach programu „Polska Strefa Inwestycji” zarządzający obszarem EURO-PARK MIELEC wydał łącznie 93 decyzje o wsparciu, a przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie 3,1 mld zł nakładów inwestycyjnych i utworzenie ok. 1,3 tys. nowych miejsc pracy.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów