2 ha gruntów zyskały nabywcę. AG Chemia wybuduje fabrykę w Łapach

  • 20 października 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. UG Łapy)

Na dwóch działkach w Podstrefie Łapy zostanie wybudowana fabryka wyrobów aerozolowych z mieszalnią płynów i nowoczesnym laboratorium.

W piątek (16 października) firma AG Chemia z Sokół, reprezentowana przez Andrzeja Gąsowskiego zawarła z Gminą Łapy umowę sprzedaży kolejnej działki położonej w nowej części Podstrefie Łapy TSSE. To już druga kupiona przez tę firmę nieruchomość, która znajduje się obok tej kupionej w lutym. Na tych dwóch działkach o łącznej powierzchni ponad 2 ha inwestor planuje wybudować do końca 2025 r. fabrykę wyrobów aerozolowych, produkującą dezodoranty, środki czystości, środki smarne, techniczne i inne – wszystko w opakowaniach aerozolowych. Powstanie także mieszalnia płynów oraz nowoczesne laboratorium.

Będzie praca

Zakład istnieje na polskim rynku od 1989 roku. Będzie potrzebował pracowników laboratorium, techników, automatyków. AG Chemia mieści się obecnie Sokołach i tam zainteresowane osoby mogą składać swoje aplikacje. Po wybudowaniu zakładu firma przeniesie się do Łap.

– Bardzo gratuluję Panu Andrzejowi Gąsowskiemu i życzę powodzenia w realizacji zamierzeń inwestycyjnych na zakupionych terenach. – mówił burmistrz Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap.

O tym inwestorze informowaliśmy na początku września, kiedy to została podpisana warunkowa umowa sprzedaży po rozstrzygniętym na początku sierpnia drugiego przetargu na sprzedaż użytkowania wieczystego nieruchomości położonych w nowej części Podstrefy Łapy. Konieczność podpisania umowy warunkowej wynikała z przepisów, zgodnie z którymi prawo pierwokupu tych działek przysługuje agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Agencja nie skorzystała z przysługującego jej prawa i w związku z tym możliwe było podpisanie umowy sprzedaży przenoszącej prawo użytkowania wieczystego.

– Był to drugi przetarg w wyniku, którego następna działka znalazła nabywcę. Aktualnie prowadzone jest kolejne postepowanie i wierzę, że pozostałe działki będą sukcesywnie sprzedawane pod realizację inwestycji. Staramy się dotrzeć z naszą ofertą do jak najszerszego grona inwestorów. Prowadzimy rozmowy z zainteresowanymi podmiotami. Współpracujemy z podmiotami zrzeszającymi przedsiębiorców: Warszawską Izbą Gospodarczą, Klastrem Obróbki Metali, Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną i lokalnymi mediami. W ten sposób nasza oferta jest rozpowszechniania wśród potencjalnych inwestorów. Dzięki temu prowadzę też szereg rozmów z przedsiębiorcami i wierzę, że kolejne działki znajdą wkrótce nabywców. – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski.

Obszar inwestycyjny gminy obejmuje tereny o powierzchni 24 hektarów objęte Podstrefą Łapy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to doskonałe miejsce na realizację obiektów produkcyjnych, składów czy magazynów, gdyż tereny te są wyposażone w niezbędną infrastrukturę: sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, kanalizację teletechniczną oraz drogę wewnętrzną wraz z oświetleniem. 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów