W Chinach rzuca się przekleństwo życząc, aby człowiek żył w ciekawych czasach. Taka była z pewnością pierwsza połowa 2014 roku.

Z jednej strony zakończyła się historycznym wynikiem Specjalnych Stref Ekonomicznych, spowodowanym zmianami w pomocy publicznej po 1 lipca 2014 r., a z drugiej strony narastającym konfliktem na Ukrainie. W takich czasach szuka się bezpieczeństwa, również inwestycji. O tym, że Polska może je zagwarantować świadczą dobre opinie inwestorów z Niemiec („Niemieccy inwestorzy wciąż w regionie najlepiej postrzegają Polskę”) i Francji („Francuzi polubili Polskę”). Dodatkowo dyrektor generalny Polsko -Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej Michael Kern zauważa w rozmowie z TII, że sytuacja za wschodnią granicą może sprzyjać nowym inwestycjom w Polsce. Deweloperzy i fundusze inwestycyjne również poszukują sposobów na bezpieczeństwo, transakcji i inwestycji.

Nasi eksperci radzą zatem co mogą zaoferować gwarancje bankowe, my zaś piszemy czemu warto inwestować w modernizację zabytkowych kamienic („Biuro z historią”) i rozmawiamy z p.o. prezesa Agencji Mienia Wojskowego Iloną Kowalską o tym jak przygotować teren, aby inwestor bez przeszkód mógł na nim budować. Na łamach magazynu chwalimy się także naszą pierwszą i wyjątkowo udaną konferencją „Tereny Inwestycyjne w Polsce”, jednocześnie zachęcając do udziału w kolejnym projekcie – konkursie na „Inwestycję Przemysłową Roku”. W konkursie wybierzemy najciekawsze inwestycje 2014 roku , biorąc pod uwagę nie tylko ich wartość i stworzone miejsca pracy, ale również innowacyjność oraz wpływ na środowisko.

Z życzeniami udanej lektury,
Marta Śniegocka – redaktor naczelna serwisu Tereny Inwestycyjne Info

 Pobierz magazyn w pliku PDF