Drobimex otworzył w Szczecinie Dąbiu nową halę wyposażoną w najnowocześniejszą w Polsce linię technologiczną schładzania kurcząt. Na terenie szczecińskiego zakładu trwa również budowa mroźni, części produkcyjnej oraz części magazynowej. Dzięki inwestycji w Szczecinie oraz otwartej wiosną tego roku hali w Goleniowie Drobimex zwiększy wydajność produkcji, co pozwoli spółce wzmocnić pozycję producenta na rynku polskim oraz dostawcy na rynku europejskim. Łączny koszt modernizacji obu zakładów Drobimexu wynosi ok. 100 mln zł - to największa inwestycja w historii firmy.

Nową dwupoziomową halę o powierzchni prawie 3 tysięcy m kw. wyposażono w nowoczesną linię technologiczną schładzania kurcząt o długości 5,5 km, zapewniającą najwyższe europejskie standardy higienicznie. Inwestycja umożliwi zwiększenie uboju z obecnych ok. 100 tysięcy sztuk na dobę do ok. 180 tysięcy sztuk do końca 2016 roku.

- To zupełnie nowa technologia chłodzenia, która ma wpływ także na usprawnienie innych procesów produkcyjnych, dlatego w dalszym etapie inwestycji modernizujemy również kolejne ciągi technologiczne produkcji – wyjaśnia Klaus Roppel, prezes Drobimexu.

Nowa schładzalnia kurcząt, dzięki której zakład drobiarski w Szczecinie Dąbiu będzie jednym z najnowocześniejszych w całej Europie, powstała w ramach pierwszego etapu inwestycji. Głównym wykonawcą robót była szczecińska firma budowlana Prime Construction. W drugim etapie inwestycji Drobimex zwiększy powierzchnię szczecińskiego zakładu o kolejne 3 tysiące m kw. oraz zmodernizuje dalsze etapy produkcji i unowocześni system ekspedycji mięsa. Obecnie trwa budowa mroźni, a także rozbudowa części produkcyjnej i części magazynowej. Generalnym wykonawcą drugiego etapu inwestycji jest firma Calbud.

Wiosną br. Drobimex otworzył także nową halę produkcyjną w Goleniowie, którą wyposażono w najnowocześniejszą w Polsce linię plasterkowania i pakowania wędlin oraz magazyn produktów gotowych. Po rozbudowie całkowita powierzchnia goleniowskiego zakładu produkcyjnego Drobimexu zwiększyła się o ok. 3 tysiące m kw. i wynosi obecnie ponad 8 tysięcy m kw. Dzięki inwestycji produkcja wyrobów plastrowanych wzrosła już o 30 proc. i nadal rośnie. Łączny koszt modernizacji obu zakładów Drobimexu wynosi ok. 100 mln zł.