Skanska otrzymała zgodę na użytkowanie budynku przy ul. Zamoyskiego w Warszawie, przebudowanego na potrzeby głównego biura PepsiCo Polska. Kontrakt o wartości ponad 6,2 mln zł brutto zrealizowany został na zlecenie Frito-Lay Poland.

- Umowa zakładała rozbudowę, przebudowę oraz zmianę sposobu użytkowania budynku biurowo – magazynowego PepsiCo Polska na warszawskiej Pradze. W ramach projektu przebudowaliśmy trzy kondygnacje o łącznej powierzchni 2,2 tys. m kw. w celu ich dostosowania do obowiązujących warunków technicznych. Wykonaliśmy też system DSO (Dźwiękowy System Ostrzegawczy). To w specjalny sposób zaprojektowany i wykonany system nagłośnieniowy służący do głosowego powiadomienia osób przebywających w budynku o wystąpieniu zagrożenia, np. pożaru. Ponadto zbudowaliśmy systemy oddymiania, nową instalację hydrantową i sanitarną oraz sieć IT.- mówi Kamil Pawłowski, kierownik budowy, Skanska.

W trakcie prac wyburzona została klatka schodowa i ściany działowe oraz usunięte zbędne elementy instalacji. W miejsce poprzednich części budynku wykonano nowe, a trzy kondygnacje magazynowe zaadaptowano na główne biuro Pepsico Polska. Powierzchnia budynku po przebudowie wynosi prawie 5100 m kw.

Kontrakt został zrealizowany dla firmy Frito-Lay Poland, która zajmuje się produkcją i dystrybucją przekąsek PepsiCo na terenie Polski. Frito-Lay ma zakłady produkcyjne w Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim.