Spółka Echo Investment rozpoczęła realizację Parku Rozwoju, nowoczesnego kompleksu biurowego klasy A zlokalizowanego przy ul. Konstruktorskiej na warszawskim Mokotowie.

Park Rozwoju jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy zakończy w I kwartale 2014 roku Zakończenie drugiego etapu inwestycji zaplanowano na II kwartał 2015 roku. Obecnie Echo Investment w Warszawie przygotowuje do realizacji inwestycję biurową w centrum stolicy przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II, gdzie zaprojektowano 155-metrowy biurowiec o powierzchni 50 000 mkw. W październiku spółka zakupiła nieruchomość przy ul. Taśmowej 10/12, gdzie również planowany jest nowy projekt biurowy. W sąsiedztwie Parku Rozwoju, przy ul. Konstruktorskiej, Echo Investment planuje realizację nowej inwestycji mieszkaniowej.

Park Rozwoju składa się z dwóch budynków z zielonymi dziedzińcami i zlokalizowanej w łączniku restauracji. Łączna powierzchnia biurowa kompleksu to 32 000 mkw. Budynki dysponować będą dwupoziomowym parkingiem podziemnym i parkingiem naziemnym oferującymi łącznie 740 miejsc postojowych. Na terenie kompleksu znajdą się strefy wypoczynku i rekreacji: dziedziniec z wodną kaskadą i kantyną, wewnętrzne place z wygodnymi ławkami, zielone tarasy na dachach i siłownia na świeżym powietrzu. Rowerzyści będą mieli do dyspozycji garaż ze stojakami oraz szatnie z prysznicami.

Nowa inwestycja biurowa Echo Investment powstaje w południowej części Mokotowa, przy ulicy Konstruktorskiej 10. Lokalizacja zapewnia łatwy i szybki dojazd do lotniska Chopina, jak też do centrum miasta. Obiekt otacza znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - w pobliżu znajdują się dwie pętle tramwajowe, zajezdnia autobusowa i stacja metra. Wygodny dojazd samochodem zapewnia południowa obwodnica Warszawy i węzeł Marynarska.

Projekt architektoniczny Parku Rozwoju powstał w pracowni JEMS Architekci. Przyjęto zasadę zabudowy złożonej z dwóch niezależnych budynków. Dla wygody i bezpieczeństwa użytkowników przestrzeń w całym kompleksie została podzielona na strefy: ogólnodostępną oraz chronioną systemem kontroli dostępu. Układ komunikacyjny na terenie kompleksu jest prosty i czytelny. Ścieżki prowadzące do głównych wejść i kantyny przeplatają się ze skwerami i dziedzińcami. Wewnętrzne dziedzińce otwierają się na przylegający od strony wschodniej teren zieleni publicznej. Zaprojektowano też zewnętrzny dziedziniec, który będzie centralnym elementem całości zespołu biurowego.

W procesie projektowania skupiono się na potrzebach użytkowników, wymaganiach związanych z utrzymaniem obiektu, a także - stawianym budynkom użyteczności publicznej - wymaganiach „nowej ery”, uwzględniających zasadę zrównoważonego rozwoju i umożliwiających spełnienie warunków certyfikowania ekologicznego.

Powierzchnie biurowe zaprojektowano w układzie otwartego planu, co przy dużej dostępności światła naturalnego zapewni użytkownikom elastyczność aranżacji i duży komfort pracy. Biura - zgodnie z obowiązującymi, najwyższymi standardami - wyposażone będą w podniesione podłogi, podwieszane sufity, przyjazne oświetlenie i klimatyzację.

Zespół biurowy Park Rozwoju już na etapie projektowym otrzymał certyfikat BREEAM z oceną „Very Good” i najwyższym w tej kategorii wynikiem w Polsce - 67.83 proc. Oficjalne wręczenie certyfikatu miało miejsce podczas konferencji „Biurowce w Polsce” zorganizowanej 25 października w Warszawie, o czym pisaliśmy tutaj.