Śląskie Psary wzbogacą się o Park Inwestycyjny. Projekt realizowany jest przez grupę DL Invest.

W województwie śląskim na terenie należącym do gminy Psary, w bezpośrednim sąsiedztwie trasy prowadzącej z Katowic do Warszawy powstanie Park Inwestycyjny. Już w listopadzie ma być gotowy pierwszy etap inwestycji w Psarach, który zakłada budowę obiektu magazynowo-produkcyjnego zlokalizowanego na działce o pow. 7 hektarów.

Koszty związane z budową pierwszego etapu projektu to kwota 31 milionów złotych. W ramach projektu powstanie obiekt magazynowo produkcyjny o powierzchni użytkowej 10 000 metrów kwadratowych. Planowane są także kolejne etapy inwestycji. Ogółem inwestor ma do wykorzystania nieruchomość o łącznej pow. 90 ha uzbrojonego oraz przekształconego terenu.

- Nieruchomość jest w pełni przygotowana pod realizacje inwestycji logistyczno-magazynowo -produkcyjnej , posiada MPZP oraz pozwolenie na budowę obiektów do łącznej powierzchni 700.000mkw. Park Inwestycyjny Psary/ Czeladź jest uzbrojony we wszelki niezbędne media, które są doprowadzone do granicy działki. W chwili obecnej w ramach realizacji  I etapu  obejmującego powierzchnię  100.000 mkw.  Parku Inwestycyjnego Psary/Czeladź ma powstać między innymi jeden z obiektów o pow. 10.000 mkw. wraz z infrastrukturą oraz stacją paliw. DL Invest Group oferuje w ramach Parku Inwestycyjnego Psary/Czeladź powierzchnię pod wynajem w obiektach typu BTS-  powiedział Tomasz Rąba, dyrektor marketingu i sprzedaży w Grupie Kapitałowej DL Invest Group.